تعلیق پروژه استخراج الماس در کانادا

تعلیق پروژه استخراج الماس در کانادا

به گزارش بازار نفت و گاز، ریوتینتو پروژه الماس Star-Orion South در کانادا را به حالت تعلیق در می آورد. شرکت بزرگ معدن در نظر دارد تا در کوتاه مدت گزینه های جایگزین خود را در مورد پروژه الماس کانادا بررسی کند.

تعلیق پروژه الماس

شریک سرمایه گذاری مشترک خود Star Diamond گفت که Rio Tinto تصمیم گرفته است که پروژه الماس Star-Orion South در کانادا را برای بقیه سال تحت مراقبت و نگهداری قرار دهد. در این راستا، شرکت تابعه این شرکت معدنی Rio Tinto Exploration Canada از قدرت رای خود استفاده کرده بود.

Rio Tinto و Star Diamond در یک سرمایه گذاری مشترک 75:25 به نام Fort à la Corne برای پروژه الماس واقع در ساسکاچوان هستند.

عدم سرمایه گذاری بیشتر

استار دایموند گفت که ریوتینتو قصد ندارد سرمایه بیشتری را به پروژه الماس استار-اوریون جنوبی در سال جاری فراتر از آنچه برای مراقبت و نگهداری لازم است اختصاص دهد. ریوتینتو همچنین در جلسه کمیته مدیریت سرمایه گذاری مشترک به شرکت گفت که قصد دارد در کوتاه مدت گزینه های جایگزین خود را در رابطه با پروژه الماس کانادا بررسی کند. گزینه های جایگزین شامل خروج احتمالی از سرمایه گذاری مشترک است.

گزینه های جایگزین

استار دایموند اظهار داشت: هیئت مدیره استار دایموند از این تصمیمات ناامید شده است. Star Diamond قصد دارد با Rio Tinto در ارزیابی گزینه های جایگزین در مورد پروژه همکاری کند.

پروژه الماس Star-Orion South در مرکز ساسکاچوان، نزدیک به 60 کیلومتری شرق پرنس آلبرت واقع شده است. کل هزینه سرمایه این پروژه 1.87 میلیارد دلار کانادا (1.45 میلیارد دلار) است که شامل هزینه سرمایه پیش از تولید 1.41 میلیارد دلار کانادا (1.09 میلیارد دلار) می شود.

ارزیابی اقتصادی اولیه

در سال 2018، Star Diamond نتایج یک ارزیابی اقتصادی اولیه (PEA) روی کیمبرلیت های ستاره و جبار جنوبی در این پروژه را اعلام کرد. طبق PEA، تخمین زده می شود که 66 میلیون قیراط الماس را می توان در یک معدن سطحی در طول عمر پروژه 38 سال استخراج کند. در اوایل ماه جاری، ریوتینتو اولین سنگ معدن را از معدن سنگ آهن گودای-دری در منطقه پیلبارا در غرب استرالیا استخراج کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *