جدیدترین اخبار محصولات پالایشی اروپا ۲۰۲۲

0 6

محصولات پالایشی  اروپای به تحلیل بازار نفت و گاز ایران در سال جدید ۲۰۲۲

تغییرات محموله های بنزینی

بنزین شمال غرب اروپا در برابر نفت خام در آخرین جلسه معاملاتی هفته، با یافتن خروجی در بازارهای ثانویه توسط صادرکنندگان، افزایش یافت. بنزین یوروبوب اکسی در روز جمعه در برابر برنت lce مارس به/bl  ۹.۳۶ رسید. این هفته با افزایش عرضه و کاهش تقاضای صادرات، حاشیه‌ها کاهش‌یافته است. طبق برنامه حمل ونقل، حدود ۷۰۰۰۰۰ تن بنزین اروپایی برای صادرات در هفته تا جمعه رزرو شد که از حدود ۷۴۰۰۰۰ تن در دوره قبل کاهش‌یافته است. با کاهش تقاضای بنزین در بازارهای کلیدی صادراتی آمریکا و آفریقای غربی، رزرو از پایان سال کاهش‌یافته است. صادرکنندگان اروپایی توانستند خانه‌ای برای محموله‌های بنزین در دورتر پیدا کنند. حدود ۱۲۷۰۰۰ تن به سمت شرق سوئز رزرو شد که بالاترین حجم هفت‌روزه در حدود پنج ماه گذشته است.

LR2 mare oriens , Equinor را برای بارگیری ۹۰۰۰۰ تن بنزین از سواحل غربی نروژ با گزینه‌های تخلیه خلیج میانه و سنگاپور رزرو کرد. و درمجموع STI را با ۳۷۰۰۰ تن بنزین در دریای سیاه، با گزینه‌های ماوراء اطلس و خلیج میانه رزرو کرده است. که توسط ENOC در پایان دسامبر رزرو شده است تا ۹۰۰۰۰ تن بنزین را از منطقه ARA به خلیج میانه ببرد. اقتصاد صادرات کاغذ شرق از زمان اصلاح گسترده قیمت بنزین اروپا در ماه نوامبر مثبت بوده است و از ابتدای سال دوباره تقویت‌شده است. مبادله پریمیوم بنزین Ron سنگاپور در ماه دوم به مبادله یوروباب ماه اول در این هفته به‌طور متوسطbl / ​​۱.۶۶ حق بیمه داشته است که از /bl1.34 در هفته آخر دسامبر افزایش‌یافته است.

 

صعود بارگیرهای بنزینی

بار‌های یوروبوب اکسی به‌طور قطعی در برابر سوآپ اساسی در روز جمعه صعود کردند، درحالی که نقدینگی روی غیراکسی متوقف شد. درمجموع ۱۳۰۰۰ تن بنزین یوروبوب اکسی با میانگین وزنی حجمی ) (VWA 761.25  تن، از ۷۴۶.۵۰ تن در ۶۰۰۰ تن در روز معاملاتی قبلی، دست به‌دست شد. و بنزین غیراکسی VWA 767 تن، از ۷۶۸.۲۵ تن در ۳۰۰۰ تن درجلسه قبل ارزیابی شد.  shell، گلنکور و اکسی بار exxonmobil، vitol و BP با میانگین ۱۰.۵۰ تن حق بیمه نسبت به مبادله اساسی یورو باب فوریه، از ۸.۷۵ تن حق بیمه در روز معاملاتی قبل است. حداقل حجم کل بنزین غیراکسی برآورده نشد و میانگین وزنی حجمی بر اساس روش آرگوس براساس ارزیابی ۳۰۰۰ تن بر اساس بهترین سطح پیشنهاد و پیشنهاد در ساعت ۱۶:۳۰ محاسبه شد. قیمت ارزیابی‌شده در ساعت ۱۶:۳۰ ۷۶۷ تن بود، که VWA 767 تن و میانگین حق بیمه به سوآپ پایه ۱۷.۷۵ تن را به همراه داشت. هیچ بنزینی در معاملات بعد از ظهر تغییر نکرد.

 

سیر نزولی عرضه نفتا

جدیدترین خبر بازار نفت و بنزین اروپا حق بیمه نفتای شمال غرب اروپا به قرارداد lce برنت ماه اول در روز جمعه برای اولین بار در سال جاری لغو شد. افزایش عرضه در بازار نفتای شمال غربی اروپا، حاشیه‌های پالایشی را در هفته معاملاتی افتتاحیه سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد طی ۶ هفته گذشته رساند، اما سیر نزولی در روز جمعه متوقف شد. تولیدکننده پتروشیمی داو در حال آماده‌سازی برای راه‌اندازی مجدد برخی واحدها در مجتمع خود در Terneuzen است که از ابتدای آذرماه با مشکل تولید مواجه شده است. نشانه‌های دیگر از افزایش تقاضا در معاملات جمعه وجود داشت و تقاضا از مخلوط‌کن‌های بنزینی پایین بود. هیچ معامله‌ای در بازار معاملات بعدازظهر انجام نشد. پیشنهادات از Litasco، Trafigura و Glencore بود، درحالی که Gunvor تنها پیشنهادات را ارائه کرد. کمترین پیشنهاد از Glencore با حق بیمه ۶ تن به ارزیابی‌های ۱۰ تا ۳۱ ژانویه برای ۳۲۰۰۰ تن تحویل به روتردام طی ۲۵ تا ۲۹ ژانویه رسید. پیشنهاد Gunvor در حق بیمه ۵ تن نسبت به ارزیابی‌های ۱۰-۳۱ ژانویه برای ۱۲۵۰۰ تن تحویل به روتردام در طول ۱۷-۲۱ ژانویه بالاتربود. محموله‌های نفتای شمال غرب اروپا ۷۴۴ تن ارزیابی شد که منعکس کننده حرکت روز به روز در ارزش قرارداد سوآپ ژانویه است. این ارزیابی، حق بیمه نفتا را از ۱.۲۲ دلار در هر بشکه در روز قبل به ۱.۵۷دلار در هر بشکه رساند. عرضه فراوان در شمال غربی اروپا همچنان باعث رزرو تانکرها برای حمل محموله به خارج از منطقه شد. Shell رزرو خود از SFL را برای بارگیری ۹۰۰۰۰ تن از Skikda در ۱۲ تا ۱۳ ژانویه ثابت کرد و یک اجاره‌دهنده ناشناس Ervilia را برای بارگیری ۳۷۰۰۰ تن از Aliaga در تاریخی نامشخص و همچنین برای تحویل به آسیا و اقیانوسیه رزرو کرد.

 

افزایش قیمت سوخت جت در سال جدید

قیمت سوخت جت شمال غرب اروپا در آخرین روز معاملاتی هفته افزایش بیشتری داشت که به دلیل پیشنهادات ثابت افزایش یافت و هیچ پیشنهادی در بحبوحه عرضه کم گزارش نشد. قرارداد پایه بنزین lce در ماه اول، جلسه را با ۷۱۲.۵۰ تن، ثابت در روز پایان داد. درحالی که حق بیمه محموله سوخت جت ۱۱.۷۵ تن نسبت به جلسه قبل افزایش یافت. این امر قیمت سوخت جت در شمال غربی اروپا را به بالاترین حد در ۱۰ هفته اخیر رساند. درحالی‌که قیمت‌ها همچنان ثابت است، سطح تقاضا هنوز نامشخص است. تعداد هواپیماهای وارد و خروج از اروپا در هفته اول سال کاهش‌یافته و نسبت به سطح قبل از همه‌گیری کاهش‌یافته است. آرامش فصلی احتمالاً ناشی از محدودیت‌های فعلی سفر است، زیرا فرانسه، آلمان و هلند ورود را محدود می‌کنند. مدت‌زمان باقی ماندن محدودیت‌ها نامشخص است، با این حال، محدودیت‌های سفر بین‌المللی گسترش نوع جدید omicron را متوقف نخواهد کرد. در دریای مدیترانه، تحویل سوخت جت اسپانیا در ماه دسامبر پس از سقوط در نوامبر افزایش یافت و به سطوح قبل از همه‌گیری نزدیک‌ترشد. تحویل سوخت جت از شرکت ذخیره‌سازی و خط لوله exolum، که بیش از ۸۰ درصد سوخت جت فروخته‌شده در اسپانیا را تشکیل می‌دهد، در ماه دسامبر با ۵ درصد افزایش به ۷۶۰۰۰ بشکه در روز رسید و بیش از دو برابر حجم سال قبل بود. تحویل دسامبر ۲۵ درصد کمتر از حجم خود در همان ماه ۲۰۱۹ بود، در مقایسه با ۲۹ درصد کمتر در نوامبر، پس‌ازاینکه ترافیک هوایی در فرودگاه‌های اسپانیا تحت تأثیر افزایش موارد کووید-۱۹ از نوع Omicron ظاهر شد.

قیمت سوخت جت
قیمت سوخت جت

بدون تغییر ماندن قیمت گازوئیل

قیمت گازوئیل شمال غرب اروپا در روز جمعه بدون تغییر بود، اما قیمت نفت خام کاهش یافت. معاملات آتی ماه اول گازوئیل lce در روز جمعه بدون تغییر باقی ماند زیرا عقب‌ماندگی ۵۰ تن افزایش یافت و به ۳.۲۵ تن در روز رسید. محموله‌های گازوئیل شمال غرب اروپا در مقایسه با دریای شمال/bl 21 در هر بشکه کاهش یافت و در جلسه قبل به /bl13.96 رسید. گسترش همچنان بالاتر از میانگین ژانویه و دسامبر به ترتیب/bl 13.83 و/bl 13.26 بود. یکی از سهامداران این شرکت گفت که این امر برهمه محصولات تأثیر می‌گذارد و می‌تواند شاهد کاهش تولید گازوئیل باشد. هیچ معامله‌ای در معاملات بعدازظهر جمعه در شمال غرب اروپا گزارش نشد. مابانافت برای محموله گازوئیل آلمان بر اساس سیف هامبورگ باقیمت ۲۵ دلاردر تن پیشنهاد داد که کف قیمتی را در میانه ارزیابی آرگوس با ۱.۷۵ دلار در تن حق بیمه قرارداد گازوئیل lce در ژانویه نشان می‌داد. محموله‌های هامبورگ با ۲.۲۵ تن حق بیمه به قرارداد بنزین ژانویه lce، بدون تغییر در روز ارزیابی شدند. محموله‌های cif ARA با حق بیمه ۳.۵۰ تن نسبت به قرارداد گازوئیل ژانویه lce، بدون تغییر در روز، ارزیابی شدند که منعکس‌کننده تفاوت حمل‌ونقل از هامبورگ است. Trafigura برای محموله گازوئیلی درجه بریتانیا بر اساس سیف تیمز حق بیمه ۴.۵۰ تن برای ارزیابی‌های دقیق پیشنهاد داد، درحالی‌که Vitol یک محموله گازوئیلی درجه فرانسوی را بر اساس سیف Havre با حق بیمه ۹ در تن به قرارداد پیشنهاد داد.

 

کاهش قیمت نفت سیاه

قیمت نفت کوره در جلسه جمعه کاهش یافت، اما حاشیه‌های نفت خام عقب‌نشینی آن را متوقف کرد، زیرا فعالان بازار علاقه شدید صادراتی به محصولات کم گوگرد را گزارش کردند. معاملات بارنفت کوره با سولفور بالا (HSFO) در ARA با میانگین وزنی ۴۴۱.۵۰ در تن شنیده شد که ۲.۲۵ تن در روز کاهش یافت. Gunvor درمجموع ۲۰۰۰۰ تن به Vitol، BP، مرکوریا و Trafigura فروخت. تخفیف فرضی HSFO برای نفت خام برنت lce ماه اول با/bl 2 کاهش به /bl13.58 در روز جمعه رسید و سه روز متوالی افزایش قیمت را متوقف کرد. این تخفیف در ماه دسامبر به‌طور متوسط/bl  ​​۱۲.۷۰ بود که از میانگین تخفیف /bl16.26 در ماه نوامبر کمتر بود. به نظر می‌رسد که ضعف در نفت کوره در این هفته عمدتاً ناشی از افزایش شدید ارزش نفت خام است، نه فشار اساسی در بازارهای نفت کوره. فعالان بازار در هفته‌های اخیر از علاقه شدید صادراتی به نفت کوره اروپا خبر دادند. فعالان بازار در روز جمعه تایید کردند که HSFO مدیترانه‌ای حدود ۲.۷۵ تن کمترازهمتای شمال غربی اروپا معامله می‌شود که در مقایسه با یک هفته قبل بافاصله اندکی کمتر معامله می‌شود. معاملات بارنفت کوره با سولفور بسیار کم (VLSFO) با میانگین وزنی حجمی ۵۶۶.۲۵ تن مانند جلسه قبل گزارش شد. گانور، لیتاسکو و ترافیگورا به Shell، جیوه و اوریم فروخته می‌شود. ارزش بار VLSFO نسبت به معاملات آتی نفت خام برنت lce در ماه اول به /bl5.76 رسید و چهار روز معاملاتی متوالی را کاهش داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.