چرا بازار نفت در چین افت کرد

چرا بازار نفت در چین افت کرد!!!۱

0 5

تحلیل بازار نفت چین

اکثر پالایشگاه‌های مستقل شاندونگ امروز در میان افت قیمت‌های بین‌المللی نفت، قیمت لیست بنزین و گازوئیل را کاهش دادند.

تمایل به تجارت متوسط ​​بود و تقاضای بنزین بهتر از تقاضای گازوئیل بود.

شرکت‌های فروش عمده غول‌های نفتی دولتی ثابت و پایدار نگه داشته شدند.

بسیاری از فعالان بازار با کاهش شدید قیمت‌های نفت خام بین‌المللی، نگرش انتظار را در پیش گرفتند.

تمایل به تجارت نشان داد هیچ نشانه‌ای از پیشرفت نیست.

 

توجه: تغییر قیمت نفت کوکتیل چین (CCCP) روزانه با در نظر گرفتن میانگین وزنی قیمت‌های جهانی آتی نفت خام روز گذشته و نوسانات این میانگین وزنی در طی یک دوره ۱۰ روزه محاسبه می‌شود. تغییر CCCP نقطه اصلی مرجع کمیسیون توسعه و تحقیقات ملی چین (NDRC) برای به دست آوردن تغییرات نظری در قیمت‌های سقف خرده‌فروشی مواد خانگی داخلی است. تغییر نظری بیش از تن/CNY50 در پایان یک دوره ۱۰ روزه، یک تعدیل واقعی در قیمت‌های سقف خرده‌فروشی معاملات داخلی را ایجاد می‌کند.

داده‌های تولید / مصرف NBS

میزان تولید بنزین در چین در H1 1/22 درصد افزایش می‌یابد؛ خروجی گازوئیل افت می‌کند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده توسط اداره ملی آمار (NBS)، چین در نیمه اول سال ۲۰۲۱ افزایش ۱/۲۲ درصدی تولید بنزین را در هرسال نشان داد، اما در همان مدت‌زمان تولید گازوئیل اندکی افت داشت. روند مخالف تولید گازوئیل و بنزین نتیجه تقاضای نسبتاً شدید بنزین در بازار داخلی بود.

تولید نفت سفید همچنین به لطف بهبود تقاضا در بازار داخلی در سال جاری و همچنین اثر پایه، رشد نیمه سالیانه ۴/۲۰٪ را در نیمه اول سال به ثبت رسانده است.

میزان تولید نفت خام چین در نیمه اول سال جاری با ۷/۱۰٪ افزایش نسبت به سال گذشته به ۳۵۳.۳۶ میلیون تن رسیده است، بنابراین بر اساس داده‌های NBS، تولید اکثر محصولات نفتی این کشور در دوره شش‌ماهه افزایش یافته است.

در ماه ژوئیه، انتظار می‌رود که چین همچنان به دلیل تقاضای شدید در تابستان، تولید بنزین و نفت سفید خود را از یک سال قبل افزایش دهد، اگرچه هنوز هم در میان فصل کم تقاضا، تولید بنزین کمتر از یک سال قبل است.

واردات SRFO در بندرهای اصلی شاندونگ احتمالاً در ماه جولای دو برابر می‌شود.

بر اساس وسایل حمل‌ونقل ICIS، واردات مازوت مستقیم (SRFO) توسط پالایشگاه‌ها و بازرگانان مستقل که در ماه جولای در بندرهای اصلی شاندونگ تخلیه می‌شوند، ماه‌به‌ماه دو برابر می‌شود.

در ۲۰ ژوئیه، واردات SRFO در بنادر کلیدی شاندونگ در ماه ۲۹۸۰۰۰ تن بود که در مقایسه با کل واردات ثبت شده در ژوئن، تقریباً ۸۱٪ و به میزان قابل‌توجهی بیش از واردات سالانه در سه سال گذشته افزایش داشت.

نسبت ورود مواد اولیه تصفیه‌خانه‌های مستقل شاندونگ نیز از ۶/۱٪ در ژوئن به ۱/۵٪ افزایش یافته است.

علاوه بر پتروشیمی‌های Cham broad و Haike Chemical که قبلاً SRFO را در ماه ژوئن وارد کرده بودند، Shangneng Industry و Dongfang Hualong نیز در ماه جولای به آن‌ها پیوستند.

این محموله‌ها به‌طور عمده در بندر Tanjung Pelepas مالزی و بندر Slavyanka و بندر Vladivostok در روسیه بارگیری می‌شدند و به بندر چینگدائو، بندر Longkou، بندر Laizhou و بندر Dongying وارد می‌شدند.

بر اساس گزارش‌های قبلی از ICIS، انتظار می‌رود به دلیل نظارت دقیق بر استفاده از سهمیه واردات خام و اخذ مالیات مصرف بر قیر وارداتی، مواد اولیه پالایشگران مستقل افزایش یابد؛ بنابراین، برخی از پالایشگاه‌ها و بازرگانان مستقل شاندونگ پس از تعلیق بیش از دو سال واردات SRFO را در ماه ژوئن از سر گرفتند.

تا ۲۰ ژوئیه، واردات قیر کاهش یافته و در بندرهای اصلی شاندونگ فقط ۳۰۰،۰۰۰ تن در ماه بود که در مقایسه با واردات در ژوئن که بالاترین سطح ماهانه حداقل از آوریل ۲۰۱۶ بود، ۸۶٪ کاهش شدید داشت.

نفت خام

بااین‌حال، SRFO وارداتی به‌عنوان یک‌جانشین مقرون‌به‌صرفه برای مواد اولیه اصلی مانند نفت خام در نظر گرفته نشده است، زیرا واردکنندگان نیز نیاز به پرداخت مالیات بر مصرف دارند و پیشنهاد‌ها اکنون نسبتاً زیاد است.

یک منبع شرکت گفت: یک پالایشگاه مستقل مستقر در شاندونگ هنوز SRFO را خریداری نکرده است، زیرا قیمت ها در درخواست های فشرده پس از اخذ مالیات مصرف بر قیر برش وارداتی، بالاتر از حد معمول بود. اکنون پالایشگاه های مستقل شاندونگ تحت تعمیر و نگهداری فشرده قرار دارند. منبع افزود، بنابراین واردات SRFO هنوز نسبتاً اندک بود.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.