گزارش روزانه بازارهای جهانی فرآورده های نفتی

گزارش روزانه بازارهای جهانی فرآورده های نفتی

0 40

گزارش روزانه بازارهای جهانی فرآورده های نفتی

با افزایش تقاضای گاز مایع LPG در آسیا، قیمت آن هم روند صعودی پیدا کرد. به دنبال این روند، پروپان CFR آسیای شمالی ۷ دلار بیشتر از فصل قبلی یعنی برابر با ۶۸۵ دلار متریک تن کشف قیمت شد. همچنین بهای پروپان اچ ۲ آگوست در مقایسه با آگوست CP افزایش ۴۰ دلاری داشت. با این حال، گاز مایع چین شمال و شرق و سنگاپور با کاهش ۴ دلاری در کف ۶۸۳ دلار ایستاد.

بازار معاملات فیزیکی عربستان و قطر هم دچار تغییراتی شدند. بازار فیزیکی الرویس قطر و رأس التنوره عربستان به طور مساوی با پیشنهادات خرید ۴۵۰۰ متریک تن لو بلغارستان روبرو بودند که در مقایسه با سپتامبر، ۲ دلار به ازای هر متریک تن کاهش داشت. با این پیشنهاد خرید، تفاوت فوب خاورمیانه به ارزش ۳ دلار به ازای هر متریک تن نسبت به آگوست CP رسید.

بازار معاملات فیزیکی ۲۶ ژوئیه هم شاهد ۱۰ پیشنهاد خرید و دو پیشنهاد فروش بود که عملا خرید و فروشی انجام نشد. پیشنهادات خرید ۲۳۰۰۰ متریک تن پروپان ترافیگورا هلند با FEI آگوست برابری می کرد که به ۶۸۰ دلار رسید. در دیگر بازارهای اروپایی، پروپان اروپای شمال غرب به ازای هر فوب ۱ تا ۶ دلار کاهش داشت.

قیمت پروپانول سوآپ و سانتوس برزیل هم به ترتیب با کاهش ۲.۶۸ و  ۲.۶۶ به ۶۳۳ و ۶۴۴ دلار رسید. در آمریکا هم قیمت میعانات گازی با نوسان قیمت همراه بود. قیمت ایزو بوتان و بوتان M2 نرمال با افزایش ۰.۷۵۰ دلاری به سقف ۱۲۷ دلار رسید. این درحالیست که اتان خاص M2 و M1 با کاهش ۰.۳۷۵ و ۰.۵۰۰ دلار روبرو شدند.

منابع موثق هم حاکی از آن بود که CPS (وجه نقد به ازای هر سهم) بالاتری انتظار می رفت که بیشتر به دلیل تقاضای چین بود تا کارخانه های هیدروژن زدایی پروپانی خود را تغذیه کند که این روند پس از ترمیم اقتصادی ماه ژوئن همچنان ادامه دارد.

در بازار بوتان کوستر، هیچ پیشنهاد خرید، فروش یا معامله ای انجام نشد. در غیاب شاخص های رقابتی، بازار بر اساس رویکرد خریدار ارزیابی شد.  بازار بوتان فوب روی ۶۴۸ بر متریک تن ارزیابی شد و در مقایسه با نفتای ۹۵.۵ درصدی، بدون تغییر باقی ماند.

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.