شرکت ملی نفت چین از افزایش صادرات سوخت می گوید

0 160

واحد تحقیق شرکت ملی انرژی نفت چین CNPC گفت: افزایش تقاضای نفت خام ، واردات و ظرفیت های پالایشگاهی به احتمال زیاد در سال جاری ؛ به میزان ۲.۸ تا ۴.۵ درصد افزایش خواهد یافت . این امر منجر به افزایش بیشتر صادرات سوخت و محصولات نفتی چین خواهد شد.

افزایش صادرات سوخت چین

نخستین بسته از سهمیه صادرات سوخت چین در سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال گذشته  ۵.۴ درصد افزایش داشت.  این موضوع بیانگر  افزایش صادرات سوخت چین به سایر کشورها می باشد. شما می توانید با خرید نشریه پلتس از جدیدترین اخبار و قیمت های نفت خام و محصولات نفتی اطلاع پیدا کنید.

گزارش ETRI از واردات نفت خام

موسسه (ETRI)در گزارش سالانه خود که امروز منتشر کرد؛گفت: مصرف نفت خام به احتمال زیاد به ۷۵۶ میلیون تن (۱۵.۱۸میلیون تن بشکه در روز )برای سال جاری افزایش میابد.

واردات خالص نفت خام احتمالاً با افزایش ۳.۷ درصدی به ۵۵۹ میلیون تن( ۱۱.۲۳میلیون تن بشکه در روز )می رسد.کل ظرفیت تولید نفت خام با افزایش ۴.۵ در صدی به ۷۰۵ میلیون تن یا (۱۴.۱۵میلیون تن بشکه در روز)رسید.

افزایش پیش بینی شده در تولید،عمدتاً نتیجه رمپ در بخش خصوصی ZPC است. ظرفیت تولید در پالایشگاه Zhoushan  (۸۰۰,۰۰۰ بشکه در روز)در پالایشگاه Sinopec (200,000 بشکه در روز) و در پالایشگاه تازه احداث Lianyungang (320,000 بشکه در روز)_که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد _می باشد.

واردات خالص نفت خام چین در سال گذشته به بالاترین رکورد یعنی(۱۰.۸میلیون تن بشکه در روز) رسید.پالایشگاه های مستقل خرید مواد خوراکی ارزان تر را در طی سقوط قیمت از مارس تا آوریل ۲۰۲۰ افزایش دادند.

چین سال گذشته ۱۴۵ میلیون تن (۲.۹میلیون تن بشکه در روز) نفت خام وارد کرد ؛ که نسبت به سال ۲۰۱۹ ، ۴۱.۷ درصد افزایش داشته است.

انتظار ETRI از صادرات محصولات نفتی

ETRI انتظار دارد که چین امسال صادرات محصولات نفتی بیشتری انجام دهد؛ تا تعادل در افزایش تولید پالایشگاه و تقاضای داخلی برقرار شود.

پیش بینی می شود صادرات خالص بنزین،گازوئیل و نفت سفید با ۳۱.۷ درصد افزایش از سال ۲۰۲۰ به ۵۴.۷ میلیون تن برسد.گازوئیل بزرگترین سهم صادرات سال جاری حدود ۴۲ درصد(۴۷۰,۰۰۰ بشکه در روز)را از آن خود کرده است.

تقاضای نفت چین – نفت خام و فرآورده های نفتی – در پایان برنامه پنج ساله چهاردهم ، با رشد متوسط ​​۲ درصد در سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ در حدود ۷۳۰ تا ۷۵۰ میلیون تن به اوج خود خواهد رسید.

پیش بینی تقاضای نفت چین
پیش بینی تقاضای نفت چین_گروه تحلیلی نفت و گاز

 

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.