واردات نفت خام کره جنوبی از آمریکا در ماه می ۲۰۲۱ جهش یافت.

0 66

واردات نفت خام کره از آمریکا برای اولین بار در ۱۲ ماه گذشته در ماه می ۲۰۲۱ جهش یافت.پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام جهان، ۱.۲۲۷ میلیون تن یا ۸.۹۹ میلیون بشکه نفت آمریکا را در ماه می دریافت کرده است. در حالی که این رقم در مقایسه با سال گذشته  ۷.۴۱ میلیون بشکه بود. این کشور از ماه فوریه بیش از ۴ نفت کش غول پیکر در ماه از ایالات متحده واردات داشته است.

واردات نفت خام از آمریکا

به گزارش گروه تحلیلی نفت و گاز به نقل از پلتس: واردات نفت کره از آمریکا افزایش یافت. واردات ماه می کره ۲۱.۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است . این اولین افزایش در مدت مشابه در ۱۲ ماه گذشته است. آخرین داده های خدمات گمرک کره نشان داد ؛ در حالی که پالایشگاه های محلی در میان بهبود حمل و نقل به تولید متوسط ​​تقطیر میانی ادامه می دهند .تقاضای سوخت و گسترش قیمت برنت-دبی ، بشکه های آمریکای شمالی را قابل رقابت می کنند.

پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام جهان ۱.۲۲۷ میلیون تن یا ۸.۹۹ میلیون بشکه نفت آمریکا را در ماه می دریافت کرده است. در حالی که این رقم در مقایسه با سال گذشته  ۷.۴۱ میلیون بشکه بود. این کشور از ماه فوریه هر ماه بیش از ۴ نفت کش غول پیکر از ایالات متحده واردات داشته است.

گریدهای سبک آمریکا

اکثر گریدهای نفت خام وارداتی ؛که کره جنوبی برای پالایشگاههای خود از ایالات متحده خریداری می کند.گریدهای شیرین سبک و غنی از عملکرد تقطیر متوسط ​​، از جمله WTI و ایگل فورد هستند.

انتظار می رود، پالایشگاه های کره جنوبی خرید گرید های نفت خام شیرین آمریکا و واردات مواد اولیه را ادامه دهند. زیرا تقاضا برای سوخت صنعتی و مصرفی؛ با افزایش سرعت برنامه واکسیناسیون در سراسر کشور تقویت می شود .

طبق آخرین اطلاعات Platts Analytics ، پیش بینی می شود. این کشور در نیمه دوم امسال۲۴۰۰۰۰ بشکه در روز بنزین مصرف کند .در حالی که این میزان مصرف برای نیمه اول معادل ۲۲۴۰۰۰ بشکه در روز بود.

مدیر توزیع تقطیر میانی در شرکت S-Oil گفت: “با بهبود میزان تردد و رفع ممنوعیت های آمد و شد. تقاضای سوخت حمل و نقل نیز بهبود خواهد یافت . کره جنوبی در میان کشورهای پیشرو در آسیا در جبهه واکسیناسیون است.”

آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری های کره ای در ۱۵ ژوئن اعلام کرد؛تا کنون دولت به بیش از ۲۵درصد از کل جمعیت ۵۲ میلیون نفری کشور واکسن تزریق کرده است.

در مجموع ، کره جنوبی ۱۰.۹۱۲ میلیون تن یا ۷۹.۹۸ میلیون بشکه نفت خام در ماه می از آمریکا وارد کرد. که نسبت به سال گذشته ۱.۵ درصد رشد داشت.

واردات نفت خام کره جنوبی ازخاورمیانه

اطلاعات گمرک بیان می کند؛واردات نفت خام کره جنوبی از تأمین کننده اصلی عربستان سعودی، با ۱۸.۷درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۲۳.۴۷ میلیون بشکه رسید . در حالی که محموله های کویت با ۳۷.۸ درصد به ۸.۱۹ میلیون بشکه، و از عراق با ۵.۱درصد کاهش به ۵.۰۷ میلیون بشکه رسید.

با این حال ، انتظار می رود؛ پالایشگاه های محلی در ماه های آینده پس از توافق اوپک و متحدانش برای پیگیری برنامه های افزایش تولید نفت خام تا ژوئیه ؛به تدریج شاهد افزایش مصرف نفت خام خاورمیانه باشند.

عربستان سعودی ،بیشتر صادرات خود به پالایشگاه های آسیا و اقیانوسیه را به ماه ژوئیه اختصاص داده است. تخصیص حجم کامل تا حد زیادی مطابق با انتظارات بازار است.عربستان سعودی قصد دارد. منابع خود را پس از تصمیم گروه اوپک پلاس؛ برای کاهش تولید در میان نشانه های  تقاضا به منظور به کمک بهبود جهانی تأمین کند.

علاوه بر این ، تصفیه کنندگان کره جنوبی می توانند برخی خریدهای نفت خام دریای شمال و آفریقای غربی را کاهش دهند. در عوض خرید نفت خام خاورمیانه را افزایش دهند.

 گسترش قیمت برنت-دبی

در نیمه دوم سال به دلیل گران به نظر رسیدن محموله های لکه ای از غرب سوئز ؛پس از گسترش قیمت برنت-دبی به گفته مدیران تدارکات مواد اولیه در دو پالایشگاه کره جنوبی ، در چرخه های تجاری اخیر به یک حق بیمه عالی تبدیل شد.

نرخ ارز معاملات آتی برنت/ دبی برای مبادله یا EFS ؛ شاخص اصلی حق بیمه برنت به معیار خاورمیانه ؛در سه ماهه دوم به طور متوسط ۳.۱۷ دلار / در هر روز است .که بالاترین میانگین سه ماهه از ۳.۸۱ دلار در روز نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۸ است.

پالایشگاه ها مشتاق هستند ؛کالاهای خام بیشتر ایالات متحده را در بازارهای محلی تحویل بگیرند. زیرا گریدهای آمریکای شمالی اغلب با قیمت گذاری دبی در بازار شمال شرقی آسیا معامله می شوند.

ذخایر نفت خام کره جنوبی

اطلاعات KNOC نشان داد: ذخایر نفت خام کره جنوبی با ۱۴.۴ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۴۱.۷۵ میلیون بشکه رسیده است.

اما کل ذخایر فرآورده های نفتی تصفیه شده این کشور ؛ با ۱.۵٪ افزایش نسبت به سال گذشته به ۶۴.۰۹ میلیون بشکه در ماه آوریل رسید.این اولین افزایش در هشت ماه گذشته است.

پالایشگاه ها و تقسیم کننده های میعانات گازی کره جنوبی در ماه آوریل ؛ ۷۷.۲ میلیون بشکه نفت خام را پردازش کردند.که نسبت به سال گذشته ۱.۶ درصد کاهش نشان می دهد . که نشان گر این است. که پالایشگاه های محلی هنوز در مورد افزایش میزان تولید نفت خام خود محتاط هستند. KNOC اواخر ماه ژوئن داده های تجارت نفت را برای ماه مه منتشر خواهد کرد.

 

 

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.