هند مجدداً خواستار کاهش روند محدودیت عرضه اوپک شد.

0 65

به گزارش گروه تحلیلی بازار نفت و گاز هند مجدداً از اوپک خواست روند محدودیت عرضه خود را خاتمه دهد. و اظهار داشت که افزایش اخیر قیمت نفت ،روند بهبود مصرف محور اقتصاد جهانی را تهدید می کند.

هشدار هند به اوپک در مورد افزایش قیمت نفت

دارمندرا پرادهان ، وزیر نفت هند ، در دیدار مجازی با محمد بارکیندو ، دبیر کل اوپک ، نگرانی های کشورش را در مورد افزایش قیمت نفت ابراز کرد.این افزایش قیمت ها  فشار تورمی قابل توجهی را به هند اعمال می کند.

هند سومین مصرف کننده نفت خام در جهان و بازار اصلی بسیاری از اعضای اوپک است. فشارهای اقتصادی اخیر بر روی هند بسیار شدید می  باشد.

ارزش روپیه در برابر دلار طی سالهای اخیر پیوسته نزول بوده است. هزینه نفت به ۵۵۵۰ روپیه در هر بشکه رسیده است.که حدود ۱۰ درصد کمتر از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ می باشد.

پرادهان پس از این نشست گفت: “ما در مورد تحولات اخیر بازار نفت ، روند بهبود تقاضای نفت ، پیش بینی رشد اقتصادی و غلبه بر چالش های انرژی بحث و گفتگو کردیم.”

نشست اوپک در یک ژوئیه

اوپک ، روسیه و متحدانش در تاریخ ۱ ژوئیه برای تصمیم گیری در مورد سهمیه های تولید برای ماه اوت و احتمالاً فراتر از آن دیدار میکنند. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که اوپک در مورد افزایش تولید ۵۰۰۰۰۰ تا ۷۰۰،۰۰۰ بشکه در روز برای ماه آگوست به توافق برسد. که باز هم از کسری پیش بینی شده بین تقاضای جهانی نفت و عرضه کمتر خواهد بود.

در بیانه ی جدید بارکیندو مستقیما به نگرانی های هند اشاره نشد. اما وی گفت: که چشم انداز برای اقتصاد جهانی در حال بهبود است . و اوپک پلاس قصد دارد ماهانه به بازبینی خود برای بررسی شرایط بازار و تنظیم سطح تولید بر این اساس ادامه دهد.

پرادهان بارها از اوپک خواسته که قیمت مناسب تری را برای هند ارائه دهد. و افزایش قیمت نفت را از طریق محدودیت عرضه متوقف کند. پس از این که بن سلمان، وزیر انرژی عربستان در اوایل امسال در ماه مارس در پاسخ به درخواست همتای هندی خود گفت: هند باید ذخایر نفت خام خود را که در سال ۲۰۲۰ در زمان سقوط بازار ارزان خریداری کرده است . استفاده کند.تنش ها میان دهلی نو و ریاض شدت گرفت.

هند در واکنش به این اظهارات از پالایشگاه هایش خواست منابع واردات نفت را متنوع کنند. و وابستگی به نفت خاورمیانه را کاهش دهند.

دو طرف اخیرا تا حدودی روابط شان را بهبود بخشیده اند. عربستان و امارات متحده عربی داروها و تجهیزات پزشکی حیاتی را برای کمک به هند در مبارزه با موج دوم ویروس کرونا ارسال کرده اند.پرادهان قدردانی عمیق خود از این کشورها را در دیدار با بارکیندو ابراز کرد.

قیمتهای جهانی نفت در دوسال اخیر بالاترین رکورد خود را داشته است. اوپک پلاس در دیدار هفته آینده به شکل محتاطانه به بررسی احیای تولید خواهد پرداخت زیرا بازار همچنان شکننده مانده است.

منبع :پلتس

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.