رشد 16 درصدی قیمت گاز آمریکا

رشد 16 درصدی قیمت گاز آمریکا

رشد 16 درصدی قیمت گاز آمریکا: قیمتها به بالاترین سطح در 5 هفته اخیر رسید

قیمت گاز طبیعی آمریکا در معاملات روز جمعه با 8 درصد افزایش به بیش از 3 دلار در هر میلیون بی تی یو رسید که بالاترین رکورد در 5 هفته اخیر به شمار می رود.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که رشد فزاینده صادرات ال ان جی از یک سو و پیش بینی ها درباره تقاضای بیشتر برای گرمایش طی دو هفته آینده تاثیر زیادی بر افزایش قیمت گاز آمریکا داشته است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد حجم کل گاز طبیعی عرضه شده به تاسیسات صادرات ال ان جی این کشور در ماه مارس تاکنون به بیش از 13.4 میلیارد فوت مکعب در روز افزایش یافته است، این رقم در ماه فوریه به 12.8 میلیارد فوت مکعب در روز رسیده بود. در مارس 2022 میلادی نیز حجم گاز طبیعی عرضه شده به تاسیسات صادرات ال ان جی به 12.9 میلیارد فوت مکعب در روز رسیده بود.

رشد 16 درصدی قیمت گاز آمریکا

رشد 16 درصدی قیمت گاز آمریکا

در حالی که پیش بینی می شود تقاضای گاز آمریکا طی هفته آینده به علت افت تقاضای نیروگاه های برق با کاهش روبرو شود ولی تقاضا در دو هفته آینده به دلیل سرمای هوا و رشد تقاضا برای گرمایش، به بیش از 127.4 میلیارد فوت مکعب در روز خواهد رسید. در هفته ای که گذشت قیمت گاز آمریکا با رشد 16 درصدی روبرو شد که بالاترین رشد هفتگی از 22 جولای 2022 به شمار می رود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: تریدینگ اکونومیکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *