کاهش 2 دلاری قیمت هر بشکه نفت

,
کاهش 2 دلاری قیمت هر بشکه نفت

به گزارش بازار نفت و گاز، قیمت نفت در روز چهارشنبه بیش از 2 دلار در هر بشکه نفت کاهش یافت که نشانه‌هایی از کاهش عرضه، کاهش ارزش دلار و خوش‌بینی نسبت به بهبود تقاضای چین بود.

به گزارش رویترز تصمیم اوپک پلاس برای برگزاری نشست چهارم دسامبر، با محدود کردن افزایش ها، عملاً احتمال کمی برای تغییر سیاست را نشان می دهد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 2.40 دلار یا 2.8 درصد افزایش به 85.43 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 2.35 دلار یا 3.01 درصد افزایش به 80.55 دلار رسید.

حمایت به دنبال انتظارات کاهش عرضه نفت خام بود. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در هفته منتهی به 25 نوامبر، ذخایر نفت خام آمریکا نزدیک به 13 میلیون بشکه کاهش یافت که بیشترین میزان از سال 2019 بود. اما تقاضای نفت گرمایش برای دومین هفته متوالی با نزدیک شدن به زمستان کاهش یافت و حمایت از قیمت را محدود کرد.

قیمت نفت در ایالات متحده در ماه سپتامبر

باب یاوگر، مدیر معاملات آتی انرژی در میزوهو، گفت: «با عبور از این همه نفت خام از طریق پالایشگاه، شما مقدار زیادی تقطیر را فرآوری خواهید کرد… در اینجا دلیلی برای نگرانی وجود دارد. به همین ترتیب، آمارهای دولتی روز چهارشنبه نشان داد که تولید نفت ایالات متحده در ماه سپتامبر با 2.4 درصد افزایش به 12.27 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان از زمان شروع همه گیری کووید-19 است. فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی روز سه‌شنبه به رویترز گفت: آژانس بین‌المللی انرژی انتظار دارد تولید نفت خام روسیه تا پایان سه ماهه اول سال آینده حدود 2 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه به کشورهایی که سقف قیمتی اعمال می کنند نفت عرضه نخواهد کرد. در سمت تقاضا، حمایت بیشتر ناشی از خوش بینی نسبت به بهبود تقاضا در چین، بزرگترین خریدار نفت خام جهان است. چین موارد ابتلا به کووید-19 کمتری را نسبت به روز سه شنبه گزارش کرد، در حالی که بازار حدس می زد که اعتراضات آخر هفته می تواند باعث کاهش محدودیت های سفر شود.

گوانگژو، یک شهر جنوبی، روز چهارشنبه قوانین پیشگیری از کووید-19 را در چندین منطقه کاهش داد. کاهش ارزش دلار آمریکا نیز برای قیمت ها صعودی بود. دلار ضعیف تر، قراردادهای نفتی دلاری را برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان تر می کند و تقاضا را افزایش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *