تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا با بیشترین افت از ژوئن 2022 روبرو شد

تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا با بیشترین افت از ژوئن 2022 روبرو شد

تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا با بیشترین افت از ژوئن 2022 روبرو شد

تازه ترین آمارهای شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز نشان می دهد، شرکت‌های انرژی ایالات متحده در فوریه 2023 میلادی بیشترین دکل‌های نفت و گاز طبیعی را در یک ماه از ژوئن 2020 کاهش داده اند و تعداد دکل‌های گازی فعال نیز به کمترین میزان از آوریل رسیده است.

تعداد دکل‌های فعال نفت و گاز در آمریکا که نشان‌دهنده تولید آتی است، در هفته منتهی به 24 فوریه با 7 مورد کاهش به به 753 دکل رسیده است.
با این حال، تعداد کل دکل های فعال نسبت به مدت مشابه سال قبل 103 مورد معادل 15.8 درصد افزایش نشان می دهد.

تعداد دکل‌های حفاری نفتی ایالات متحده در این هفته با 7 مورد کاهش به 600 سکو کاهش یافت، در حالی که دکل‌های گازی بدون تغییر ماند و به 151 رسید.
برای این ماه، تعداد دکل های نفت و گاز 18 مورد کاهش یافت و برای اولین بار از جولای 2020 با افت متوالی در سه ماه اخیر روبرو شد.

تعداد دکل های نفتی در ماه فوریه 9 مورد کاهش داشت و تعداد دکل های گازی نیز با 9 مورد کاهش با بیشترین افت از آوریل 2020 روبرو شده است. قیمت نفت آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 5.3 درصد کاهش داشته آن هم پس از رشد 7 درصدی در سال 2022 میلادی. قیمت گاز طبیعی آمریکا نیز از ابتدای امسال تاکنون بیش از 45 درصد افت را تجربه کرده است، آن هم پس از رشد 20 درصدی سال گذشته.

انتظار می‌رود قیمت‌های پایین انرژی بر فعالیت های حفاری تأثیر بگذارد، حفاری‌هایی که پس از کاهش‌های مرتبط با بیماری کرونا در حال رونق و بهبود نسبی بوده است.
بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که تولیدکنندگان مجبور خواهند بود تعداد دکل‌های حفاری گاز را در سال جاری کاهش دهند، با هدف جلوگیری از مازاد عرضه در بازار که باعث شده قیمت‌های آتی گاز به پایین‌ترین حد در 29 ماه گذشته کاهش یابد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *