ساخت پروژه PV خورشیدی در ترکمنستان

ساخت پروژه PV خورشیدی در ترکمنستان

به گزارش بازار نفت و گاز، مصدر پروژه PV خورشیدی 100 مگاواتی در ترکمنستان می سازد. مصدر قرارداد توسعه مشترک (JDA) را با شرکت برق دولتی ترکمن انرژی وزارت انرژی ترکمنستان (ترکمن انرژی) برای اولین پروژه این شرکت در کشور امضا کرده است.

ساخت پروژه PV خورشیدی

شرکت دولتی انرژی های تجدیدپذیر مصدر امارات قصد دارد یک نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی (PV) ۱۰۰ مگاواتی در ترکمنستان توسعه دهد. مصدر برای اولین پروژه این شرکت در این کشور قرارداد توسعه مشترک (JDA) با شرکت برق دولتی ترکمن انرژی وزارت انرژی ترکمنستان (ترکمن انرژی) امضا کرده است.

ترکمن انرژی یک مقام دولتی ترکمنستان است که مسئول تولید، انتقال و توزیع برق در این کشور است.

قرارداد بین مصدر و ترکمنستان

JDA به دنبال یادداشت تفاهم بین مصدر و دولت ترکمنستان است که در اکتبر سال گذشته امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، شرکت ها موافقت کردند که پروژه های انرژی خورشیدی و بادی در ترکمنستان را بر اساس مشارکت عمومی و خصوصی (PPP) توسعه و سرمایه گذاری کنند.

پروژه 100 مگاواتی انرژی خورشیدی

چاریمورات پورچکوف، معاون کابینه وزیران ترکمنستان، گفت: امروز با شرکت جهانی مصدر امارات متحده عربی موافقتنامه توسعه مشترک برای پروژه 100 مگاواتی انرژی خورشیدی امضا کردیم.

وی افزود: امیدواریم این سند آغاز مرحله جدیدی در توسعه صنعت برق ترکمنستان از طریق ساخت نیروگاه های خورشیدی و بادی باشد که این شرکت تجربه بزرگ و غنی در آن انباشته است.

ما از مصدر برای امضای چنین توافق مهمی با ما تشکر می کنیم و مشتاق همکاری طولانی مدت هستیم.

بازسازی زیرساخت های انرژی

به گفته مصدر، ترکمنستان در حال بررسی راه هایی برای بازسازی زیرساخت های انرژی و کاهش وابستگی خود به هیدروکربن ها است.

این کشور دارای یکی از بزرگترین ذخایر گاز در جهان با چندین مزیت طبیعی از جمله نور فراوان خورشید و جریان های باد شدید برای توسعه انرژی های تجدیدپذیر است.

قراردادهای توسعه شرکت مصدر

هفته گذشته، مصدر تفاهم نامه ای را با وزارت انرژی و منابع معدنی اردن به منظور بررسی همکاری در پروژه های انرژی تجدیدپذیر تا سقف 2 گیگاوات امضا کرده است.

در اوایل این ماه، این شرکت قراردادهایی را برای توسعه یک پروژه هیدروژن سبز 2 گیگاواتی در منطقه اقتصادی کانال سوئز (SCZONE) و دیگری برای یک پروژه بادی خشکی 10 گیگاواتی در مصر امضا کرد.

رهبر جهانی در انرژی‌های تجدیدپذیر

محمد جمیل الرماحی، مدیر اجرایی مصدر گفت: مصدر به‌عنوان یک رهبر جهانی در انرژی‌های تجدیدپذیر با پروژه‌های بسیاری در سراسر آسیای مرکزی، تخصص و تجربه مناسب مورد نیاز برای حمایت از توسعه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر ترکمنستان را دارد.

ما از امضای JDA استقبال می کنیم و امیدواریم پروژه 100MWac اولین پروژه از بسیاری از پروژه های مصدر در ترکمنستان باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *