توسعه کارخانه هیدروکسید لیتیوم در عربستان

توسعه کارخانه هیدروکسید لیتیوم در عربستان

به گزارش بازار نفت و گاز، شرکت لیتیوم اروپایی با همکاری Obeikan کارخانه هیدروکسید لیتیوم را توسعه می دهد. بر اساس مفاد این قرارداد، هر دو شرکت یک JV جدید در عربستان سعودی ایجاد خواهند کرد و یک قرارداد سهامدار امضا خواهند کرد تا مالکیت 50-50 JV را منعکس کند.

امضای قرارداد با عربستان

شرکت لیتیوم اروپایی یک برگه مدت الزام آور با گروه Obeikan مستقر در عربستان امضا کرده است تا به طور مشترک یک کارخانه پردازش هیدروکسید لیتیوم در عربستان سعودی را از طریق سرمایه گذاری مشترک 50-50 (JV) توسعه داده و راه اندازی کند.

بر اساس مفاد این قرارداد، هر دو شرکت یک JV جدید در عربستان سعودی ایجاد خواهند کرد و یک قرارداد سهامدار امضا خواهند کرد تا مالکیت 50-50 JV را منعکس کند. علاوه بر این، به JV پیشنهادی حق انحصاری خرید اسپودومن استخراج شده از منبع فعلی در معدن لیتیوم ولفسبرگ در اتریش اعطا خواهد شد.

کارخانه فرآوری هیدروکسید لیتیوم

سرمایه گذاری برای کارخانه فرآوری هیدروکسید لیتیوم به طور کامل از طریق JV تامین می شود. تونی سیج، رئیس لیتیوم اروپا، گفت: “ما از رسیدن به این گام استراتژیک در مشارکت با اوبیکان خرسندیم که راه را برای صرفه جویی قابل توجه اوپکس از جمله کاهش شدید هزینه های انرژی و تامین مالی و نرخ مالیات بسیار پایین تر هموار می کند.”

“ما مشتاقانه منتظر پیشرفت برنامه های خود برای استفاده از آخرین فناوری در توسعه تاسیساتی با بالاترین کیفیت و کارایی هستیم و با انجام این کار، اقتصاد ولفسبرگ و پروژه های آینده ما را تقویت می کنیم.”

توسعه فرآوری هیدروکسید لیتیوم

شرکت لیتیوم اروپایی گفت که JV یک کارخانه فرآوری هیدروکسید لیتیوم را توسعه، ساخت و راه اندازی خواهد کرد و همچنین کارخانه را برای تبدیل کنسانتره لیتیوم اسپودومن از پروژه Wolfsberg به صورت مرحله ای راه اندازی خواهد کرد. با توجه به سهام مربوطه خود در JV، انتظار می رود هر دو شرکت در تامین مالی JV مشارکت داشته باشند.

تکمیل این معامله منوط به راستی‌آزمایی صندوق توسعه صنعتی عربستان سعودی (SIDF) و ارزیابی خارجی در رابطه با نحوه پرداخت مشارکت غیرنقدی لیتیوم اروپایی به JV است.

پروژه لیتیوم ولفسبرگ

عبدالله اوبیکان، مدیر عامل گروه سرمایه گذاری اوبیکان گفت: ما از رسیدن به این توافق با لیتیوم اروپایی خرسندیم. ما متقاعد شده ایم که مشارکت ما برای همه ذینفعان سودمند خواهد بود. این مشارکت، تخصص EUR را با دانش صنعتی اوبیکان و قدرت عربستان سعودی ترکیب خواهد کرد.

در ماه مارس سال جاری، لیتیوم اروپایی بر اساس یافته های مطالعه امکان سنجی قطعی (DFS) هزینه سرمایه کلی 866 میلیون دلار را برای پروژه لیتیوم ولفسبرگ برآورد کرد. ذخایر سنگ معدن پروژه 11483 تن با درجه بندی 0.64 درصد Li2O، با محتوای 72.9 kt Li2O از دسته های ذخایر سنگ معدن اثبات شده و احتمالی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *