قیمت انرژی در زمستان 2023

قیمت انرژی در زمستان 2023

هشدار درباره جهش فزاینده قیمت انرژی در زمستان 2023

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که قیمت‌های انرژی ممکن است در زمستان امسال دوباره با رشد چشمگیری روبرو شود. فاتح بیرول در گفت و گو با بی‌بی‌سی گفت : اگر بهبود اقتصادی چین از بیماری همه‌گیر کرونا در اواخر امسال تسریع شود و زمستان در نیمکره شمالی سخت‌تر از سال گذشته باشد، قیمت حامل های انرژی افزایش خواهند یافت.

وی افزود: اگر این اتفاق بیفتد، دولت ها باید دوباره وارد عمل شوند و به مصرف کنندگان انرژی یارانه بدهند. بیرول تاکید کرد: در سناریویی که اقتصاد چین بسیار قوی باشد، انرژی زیادی از بازارها خریداری کند و زمستان سختی داشته باشیم، ممکن است شاهد فشار صعودی قیمت گاز طبیعی باشیم که به نوبه خود هزینه اضافی را بر مصرف کنندگان وارد می کند.
بیرول همچنین احتمال خاموشی های گسترده در زمستان 2023 را رد نکرده و آن را بخشی از بازی ارزیابی کرده است. ماه گذشته، رئیس رگولاتور انرژی آلمان هشدار مشابهی را برای زمستان 2023/24 اعلام کرد.

کلاوس مولر در گفتگو با رسانه های آلمانی گفت: بحران انرژی در اروپا هنوز به پایان نرسیده است و اگر زمستان سرد باشد، عرضه ممکن است کمتر از تقاضا باشد.
مولر اوایل ژوئن تصریح کرد: در مورد پر کردن مخازن، ما اکنون در سطح متفاوتی نسبت به سال گذشته هستیم. اما بزرگترین عامل آب و هوا است. بحران انرژی هنوز تمام نشده است.

چین همچنان بزرگترین عاملی است که می تواند بر قیمت انرژی در باقیمانده سال تأثیر بگذارد. تا کنون، بهبود اقتصادی این کشور کمتر از حد انتظار بوده و این مساله منجر به کاهش قیمت انرژی در بازارهای جهانی شده است. اما فعالیت صنعتی چین ممکن است با کمک دولت تسریع شود و این امر قیمت ها را برای همه خریداران بالاتر خواهد برد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *