واردات ال ان جی اروپا به پایین ترین حد در 20 ماه گذشته رسید

,
واردات ال ان جی اروپا

واردات ال ان جی اروپا در ماه ژوئیه به پایین‌ترین سطح از نوامبر 2021 کاهش یافت زیرا قیمت‌های پایین گاز طبیعی در اروپا باعث دلسردی تجار و بازرگانان بین المللی برای ارسال محموله‌های زیادی به این قاره در حال حاضر شده است.

بر اساس داده‌های رهگیری کشتی که توسط بلومبرگ در روز چهارشنبه گردآوری شد، واردات ال ان جی اروپا در ماه جولای نسبت به سال گذشته 7 درصد کاهش یافت و به 8.6 میلیون تن رسید که پایین‌ترین حجم واردات از نوامبر 2021، زمانی که بحران انرژی در اروپا آغاز شد، به شمار می رود. معاملات آتی در هاب تی تی اف، معیار معاملات گاز اروپا، از اوایل چهارشنبه در آمستردام 30.43 دلار (27.71 یورو) در هر مگاوات ساعت بود.

واردات ال ان جی

واردات ال ان جی

قیمت‌ها اوایل این هفته افزایش یافت زیرا تعمیر و نگهداری در فراساحل نروژ، از جمله در میدان گازی ترول، صادرات گاز خط لوله از نروژ را کاهش داد، نروژ اکنون بزرگترین تامین‌کننده گاز اروپاست که روسیه را پس از تهاجم روسیه به اوکراین از جایگاه نخست خارج کرده است. با این حال، قیمت بنچمارک گاز طبیعی اروپا در ماه‌های اخیر کاهش یافته است و اکنون 80 درصد کمتر از رکوردهای تابستان گذشته است . افزایش چشمگیر موجودی‌های ذخایر گاز فشار زیادی را بر قیمت ها وارد کرده است.

سطح ذخیره‌سازی گاز اتحادیه اروپا بسیار بالاتر از میانگین پنج ساله و سطوح مدت مشابه سال گذشته است و نگرانی‌ها در مورد عرضه گاز اروپا را کاهش می‌دهد. طبق داده‌های شرکت زیرساخت گاز اروپا، سایت‌های ذخیره‌سازی گاز اتحادیه اروپا تا 31 ژوئیه 85 درصد پر بودند. سطح موجودی بالای ذخایر گاز، افزایش قیمت ناشی از توقف تعمیر و نگهداری نروژ را محدود کرده و قیمت های اروپایی را پایین تر نگه می دارد.

قیمت‌های پایین گاز طبیعی اروپا، تجار را از ارسال بیش از حد محموله های ال ان جی به اروپا منصرف می‌کند، زیرا فروشندگان به بازار آسیایی نگاه می‌کنند، جایی که قیمت‌های نقدی به دلیل موج گرما در ژاپن، کره جنوبی و بخش‌هایی از چین افزایش یافته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *