تامین توربین گازی برای نیروگاه ازبکستان

تامین توربین گازی برای نیروگاه ازبکستان

به گزارش بازار نفت و گاز، میتسوبیشی پاور دو توربین گازی M701JAC را برای نیروگاه ازبکستان تامین می کند. میتسوبیشی پاور دو توربین گازی با راندمان بالا نسل بعدی را به عنوان تجهیزات اصلی پروژه GTCC عرضه خواهد کرد. همچنین مشاوران فنی را برای پشتیبانی از نصب و راه اندازی، تحت یک قرارداد خدمات طولانی مدت (LTSA) اعزام خواهد کرد.

تامین توربین گازی

میتسوبیشی پاور، بازوی راه حل های برق صنایع سنگین میتسوبیشی (MHI)، سفارش دو توربین گازی M701JAC را برای یک نیروگاه 1600 مگاواتی در جمهوری ازبکستان تضمین کرده است.

نیروگاه سیکل ترکیبی توربین گاز طبیعی (GTCC) در منطقه سیرداریا، در حدود 150 کیلومتری جنوب تاشکند، پایتخت این کشور واقع خواهد شد.

توربین گازی با راندمان بالا

طبق مفاد این قرارداد، میتسوبیشی پاور دو توربین گازی با راندمان بالا نسل بعدی را به عنوان تجهیزات اصلی پروژه GTCC تامین خواهد کرد.

علاوه بر این، این شرکت مشاوران فنی را برای کمک به نصب، راه اندازی و پشتیبانی از عملیات قابل اعتماد تحت یک قرارداد خدمات طولانی مدت (LTSA) اعزام خواهد کرد.

میتسوبیشی پاور قرارداد تامین تجهیزات را با هاربین الکتریک بین المللی، پیمانکار چینی این پروژه امضا کرده است.

نیروگاه GTCC ازبکستان

نیروگاه GTCC توسط یک شرکت پروژه به نام Enersok ساخته، مالکیت و بهره برداری خواهد شد.

Enersok مشترکاً متعلق به شرکت برق فرانسوی EDF، شرکت برق قطر Nebras Power QPSC، شرکت تجاری ژاپنی Sojitz Corporation و شرکت انرژی Kyuden International است.

این نیروگاه 600 مگاواتی قرار است در سال 2026 عملیات تجاری خود را آغاز کند.

شانسل رجیس، مدیر کل انرسوک گفت: نیروگاه سیرداریا ۲ با ارائه انرژی قابل اعتماد و کم هزینه به توسعه اقتصادی پایدار و پایدار ازبکستان کمک خواهد کرد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با میتسوبیشی پاور هستیم که دارای سوابق ثابت شده در این کشور و فناوری های پیشرفته است تا این پروژه با موفقیت به پایان برسد.

تولید برق با راندمان بالا

میتسوبیشی پاور توربین گازی سری J خود را با سری JAC که برای این پروژه پذیرفته شده است، که به دلیل عملکرد و قابلیت اطمینان بالا مشهور است، عرضه خواهد کرد.

این شرکت در نظر دارد برق تولید شده توسط نیروگاه را به مدت 25 سال به شرکت برق دولتی ازبکستان، شبکه برق ملی ازبکستان، بفروشد.

این شرکت گفت که این پروژه نیروگاه گازی قدیمی فعلی را با یک نیروگاه سیکل ترکیبی با راندمان بالا جایگزین خواهد کرد که مطابق با سیاست انرژی دولت ازبکستان است.

هدف دولت حمایت از زیرساخت‌های تولید برق با راندمان بالا و کم کربن است و جایگزینی یا ارتقای نیروگاه‌های گازی موجود را در اولویت قرار می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *