کاهش ذخایر بنزین و نفتای اروپا

,
کاهش ذخایر بنزین و نفتای اروپا

داده های Insights Global نشان می دهد ذخایر بنزین آمستردام-روتردام-آنتورپ در هفته منتهی به 3 اوت 4.3 درصد کاهش یافت و به 1.293 میلیون تن رسید، در حالی که ذخایر نفتا با 7 درصد کاهش به 251000 میلیون تن رسیده است. ذخایر بنزین به پایین‌ترین سطحی که از اواسط ژوئن تاکنون مشاهده شده بود، سقوط کرد و احساسات متفاوتی بر بازار حاکم شد.

برخی منابع به تنگنای بارج در قیمت‌های فشار محور آمستردام-روتردام آنتورپ اشاره کردند، در حالی که برخی دیگر گفتند که این حمایت عمدتاً توسط بازار کاغذی انجام می‌شود نه عوامل بنیادی فیزیکی.یک منبع تاکید کرد که قیمت ها در بازار آمستردام-روتردام-آنتورپ همچنان رقابتی ترین قیمتها هستند.

اسپرد قیمت فوب آگوست-سپتامبر بین آمستردام-روتردام-آنتورپ و یوروباب اسپرد اوت/سپتامبر توسط پلاتس در 38 دلار در هر تن ارزیابی شد که کمی ضعیف تر از محدوده متوسط 40 دلار در هر تن در هفته قبل بوده است.

کرک اسپرد ماهانه قیمت بنزین نیز بین این دو منطقه با 2.08 دلار کاهش به کمتر از 21.77 دلار در هر بشکه رسیده است که از بالاترین سطح سالانه در 27 جولای که در آن 29.95 دلار در هر بشکه ارزیابی شد، کاهش یافته است.

به گفته منابع بازار در بازار نفتا، احساسات نسبتاً نزولی باقی ماند، اما تقاضای آسیایی در حال افزایش حمایت از بازار بود. اسپرد آگوست/سپتامبر از 3.75 دلار در هر تن در 1 آگوست به 1.5 دلار در هر تن در 3 آگوست منتقل شد. منابع بازار گفته اند که تقاضای ترکیبی بنزین پشتوانه اصلی بازار است و شنیده ها حاکی از آن است که قیمت نفتای سنگین به طور متوسط در حال افزایش است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *