واردات جهانی “ال ان جی” در سال گذشته به بیش از 389 میلیون تن رسید

واردات جهانی "ال ان جی" در سال گذشته به بیش از 389 میلیون تن رسید

یک گروه بزرگ واردکننده “ال ان جی” در تحلیلی اعلام کرد، واردات جهانی LNG در سال گذشته افزایش یافت زیرا تلاش اروپا برای جایگزینی گاز خط لوله روسیه موجب رشد 60 درصدی خرید محموله‌های آن شده و سرمایه‌گذاری‌های بیشتر را برای تضمین امنیت انرژی “ضروری” کرده است.

گروه بین المللی واردکنندگان LNG (GIIGNL) در گزارش سالانه خود در مورد این صنعت اعلام کرد که واردات گاز طبیعی مایع جهان در سال گذشته با 4.5 درصد افزایش به 389.2 میلیون تن رسید که 16.9 میلیون تن نسبت به سال قبل از آن افزایش داشت.

این گروه مستقر در پاریس افزود: رشد واردات ال ان جی در سال 2022 عمدتاً ناشی از اروپا بود، جایی که واردات خالص با 44.7 میلیون تن افزایش سالانه به 119.7 میلیون تن در سال رسید.

ژان ابیتبول، رئیس GIIGNL، در بیانیه ای گفت که بازار سال گذشته با یک بحران انرژی “بی سابقه” مواجه شده است.
وی افزود: چالش آینده ایجاد شرایطی در بازار خواهد بود که سرمایه‌گذاری LNG را منطقی و مقرون به صرفه کند که در محیطی که بازار با رشد فزاینده تقاضا روبرو است، برای تضمین امنیت عرضه با قیمت مقرون‌به‌صرفه ضروری‌تر است.

به گفته GIIGNL، افزایش تقاضای اروپا به دلیل تحریم‌هایی بود که اتحادیه اروپا به دلیل جنگ اوکراین بر روسیه تحمیل کرد، در حالی که قیمت‌های نقدی بالا، خرید LNG را در منطقه آسیا محدود کرد.

واردات آسیا به رهبری چین برای اولین بار از سال 2015 کاهش یافت و با 20.6 میلیون تن یا 7.6 درصد کاهش به 251.9 میلیون تن رسید، اگرچه این منطقه با سهم 64.7 درصدی از کل، مقصد اصلی LNG باقی مانده است.

ایالات متحده بیشترین حجم تولید جدید را با 8.4 میلیون تن LNG اضافی به لطف پروژه های موجود در حال گسترش و آنلاین شدن پروژه های جدید به خود اختصاص داده است.
GIIGNL شامل 85 شرکت عضو است که مقر آنها در 27 کشور است که بیش از 90 درصد تجارت جهانی LNG را تشکیل می دهند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *