تولید جهانی نفت به کمترین سطح در 7 ماه گذشته رسید

تولید جهانی نفت به کمترین سطح در 7 ماه گذشته رسید

داده‌های رسمی “جودی” نشان می دهد تولید نفت خام در سرتاسر جهان در ژانویه به پایین‌ترین حد در هفت ماه گذشته رسید که ناشی از کاهش تولید در تولیدکنندگان اصلی کانادا، عراق، روسیه و بحرین بوده است.

بر اساس داده های جودی که از سوی مجمع بین المللی انرژی به اشتراک گذاشته شده ، تولید جهانی نفت در ژانویه 365000 بشکه در روز کاهش یافت که سومین ماه متوالی به شمار می رود.

یک ماه پس از اعمال سقف قیمتی گروه 7 و تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت خام روسیه از طریق دریا، تولید نفت خام روسیه با 47000 بشکه کاهش به 9.98 میلیون بشکه در روز در ژانویه رسید.

بر اساس داده های جودی، این کمترین میزان تولید روسیه در سه ماه گذشته و 277000 بشکه در روز کمتر از سطح تولید از ژانویه 2022 بود.
این داده ها نشان می دهد مصرف جهانی نفت به صورت فصلی در ژانویه کاهش یافته و در مقایسه با ژانویه 2022 فقط اندکی بیشتر بوده است، اما داده های جودی در ژانویه 2023 چین را شامل نمی شود.

نفت برنت

پکن گزارش های اقتصادی، مصرف نفت و سایر داده های ژانویه و فوریه را با هم گزارش می دهد تا از تحریفات عمده در مقایسه به دلیل تعطیلات یک هفته ای سال نو چینی که در اواخر ژانویه امسال کاهش یافت، جلوگیری کند.

ذخایر جهانی نفت خام و فرآورده های نفتی با 101.9 میلیون بشکه افزایش به بالاترین حد در 11 ماه گذشته رسید. با این حال، طبق داده های منتشر شده، سطح ذخایر 304 میلیون بشکه کمتر از میانگین پنج ساله باقی مانده است.

در مورد گاز طبیعی، تقاضای جهانی در ژانویه کاهش یافت، حرکتی غیرعادی برای یک ماه زمستانی در نیمکره شمالی. داده ها نشان می دهد که مصرف گاز طبیعی در اتحادیه اروپا و بریتانیا در مجموع در ژانویه به پایین ترین حد فصلی پنج ساله کاهش یافته است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *