گروه 7 سقف قیمت نفت روسیه را بازنگری می کند

, ,
گروه 7 سقف قیمت نفت روسیه را بازنگری می کند

بازنگری گروه 7 برای سقف قیمت نفت روسیه; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

خزانه داری آمریکا اعلام کرد مقام های گروه 7 موافقت کرده اند تا در ماه مارس سقف قیمت اعمال شده برای نفت روسیه را مورد بازنگری قرار دهند.

این در شرایطی است که گروه 7 قرار بود زودتر از این درباره این موضوع تصمیم گیری کند ولی ظاهرا این تصمیم برای ارزیابی شرایط بازار پس از اعمال سقف قیمت بر فراورده های نفتی روسیه اتخاذ شده است.

اقتصادهای گروه 7 به همراه اتحادیه اروپا و استرالیا 5 دسامبر موافقت کردند تا مانع از استفاده شرکت های بیمه، نفتکش ها و بروکرهایی شوند که قصد دارند نفت روسیه را بالاتر از سقف قیمت تعیین شده 60 دلاری خریداری کنند.

طرح گروه 7 که قرار است از 5 فوریه اجرا شود، دو مکانیسم قیمت را برای فرآورده های نفتی روسیه اعمال خواهد کرد، یک سقف قیمت برای فرآورده های نفتی که بالاتر از قیمت نفت خام معامله می شود و یک سقف قیمت برای فراورده هایی که پایین تر از نفت خام خرید و فروش می شود.پیش از این قرار بود وزرای دارایی گروه 7 در ماه فوریه این مکانیسم را مورد بازنگری قرار دهند.

مقام های خزانه داری آمریکا گفته اند که سقف قیمتی نفت روسیه با دو هدف اعمال می شود: نخست قطع درامدهای نفتی مسکو با تخفیف های زیادی که روسیه مجبور است به هند و چین بدهد و دوم تضمین عرضه انرژی در بازارهای جهانی.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *