سایه سنگین کرونا بر تولید زغال سنگ چین

, ,
سایه سنگین کرونا بر تولید زغال سنگ چین

سایه سنگین کرونا بر تولید زغال سنگ چین ; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی 

در شرایطی که شیوع سریع کرونا باعث بیماری معدن کاران و کاهش تقاضا از سوی مصرف کنندگان صنعتی شده است، تولید روزانه زغال سنگ چین در دسامبر نسبت به رکورد نوامبر، ریزش داشت.

داده‌های اداره ملی آمار چین (NBS) نشان داد این کشور در ماه گذشته 402.69 میلیون تن زغال سنگ تولید کرده که معادل 12.99 میلیون تن در روز است. این عدد با تولید 13.04 میلیون تن در روز در ماه نوامبر و تولید 12.41 میلیون تنی ماه دسامبر 2021 قابل قیاس است.

اطلاعات اداره ملی آمار چین همچنین نشان می دهد تولید کل زغال سنگ در سال 2022 به رکورد 4.496 میلیارد تن رسید که 9 درصد بیشتر از تولید سال 2021 بود.

تصمیم ناگهانی پکن مبنی بر کنار گذاشتن سیاست سختگیرانه‌اش برای مقابله با سیاست کووید صفر در پایان نوامبر، منجر به افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کووید شده است. معادن زغال سنگ در مناطق معدن خیز عمده مانند شانشی و بخش هایی از مغولستان موارد ابتلا به بیماری زیادی را ثبت کرده اند.

در حالی‌که انتظار می‌رود برداشتن محدودیت‌ها، تقاضای زغال سنگ را در بخش‌های عملیاتی مانند فولاد و سیمان در میان مدت افزایش دهد، به دلیل کمبود کارگر و افزایش موارد ابتلا به کرونا، کارخانه‌ها را مجبور به کاهش تولید کرده است. کاهش تقاضای صنعتی تا ژانویه ادامه داشته و انتظار می‌رود تا تعطیلات سال نو چینی در پایان این هفته ادامه داشته باشد.

انتظار می‌رود تولید زغال سنگ چین در سال 2023 به دلیل تاکید پکن روی تقویت امنیت انرژی بیشتر شود. برآورد می‌شود که چین ظرفیت 260 میلیون تن استخراج زغال سنگ را در سال 2022 افزایش داده و در این صورت ظرفیت کل را به 5.05 میلیارد تن رسانده است.

همچنین، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی از شرکت‌های آب و برق درخواست کرده تا قراردادهای مدت دار را با معدن کاران داخلی در سال 2023 تمدید کند که باعث می‌شود معدن کاران تولید خود را افزایش دهند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *