هر تن نفت چند بشکه است؟

هر تن نفت چند بشکه است؟

هر تن نفت به بشکه معامله میشود، تن یک واحد جرم است. نماد t، رابطه با سیستم واحد بین المللی است. اما نفت خام بین المللی اغلب به بشکه معامله می شود. در این مقاله به کمک تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به جزئیات این موضوع می پردازیم. هر بشکه نفت خام معادل ۴۲ گالن آمریکایی یا ۳۲ گالن انگلیسی است و یا برابر ۱۵۹ لیتر یا ۶.۲۹ بشکه برابر با یک متر مکعب (به طور متوسط) ۷.۳۳ بشکه برابر یا یک متر بر تن (۱۰۰۰ کیلوگرم) نفت خام است.

هر تن نفت چند بشکه است؟

در شرایط عادی، یک تن نفت خام حدود ۷.۳۳ بشکه است. به نظر می رسد این مشکل حل شده است، اما اگر از منظر بازرسی و ارزیابی کالا به آن فکر کنید، این مشکل بسیار پیچیده تر است. واحد های دیگر اندازه گیری نفت خام عبارتند از: بشکه، گالن، اینچ، تن، سانتیگراد و فارنهایت. معاملات بین المللی نفت خام بر حسب بشکه اندازه گیری می شود، در حالی که مصرف کنندگان به اندازه گیری نفت تصفیه شده در لیتر عادت دارند.

بشکه آمریکایی” واحد حجمی است که با لیتر و متر مکعب سیستم متریک ناسازگار است و با واحدهای وزنی مانند تن متریک قابل مقایسه نیست. اما صنعت نفت به قدری قدیمی است که حتی کشورهایی مانند روسیه و چین که به اندازه گیری نفت خام با تن متریک عادت دارند، باید در مشارکت در معاملات بین المللی به سنت قوی «بشکه های آمریکایی» تن دهند.

مردم به طور طبیعی تعجب می کنند: منشا این “بشکه” چیست؟ صحبت از منشاء بشکه، پر از افسانه است. دریک (EdwinDrake) اولین چاه نفت را در Oil Creek، Titusville، Pennsylvania، ایالات متحده آمریکا در سال 1859 کشف کرد و نام آن را Drake Well گذاشت. کشف چاه دریک سابقه ای برای استفاده از بشکه های شراب به عنوان ظروف نفت ایجاد کرد. در زبان انگلیسی به بشکه های چوبی بزرگ و کوچک «Barrel» می گویند.

بشکه ای که برای اندازه گیری نفت خام استفاده می شود به طور کلی به بشکه ایالات متحده اشاره دارد که به آن “bbl” می گویند. معامله هرکس بر اساس 1 بشکه است. هیچ مشخصات استاندارد یکپارچه ای در ابتدا وجود ندارد که واقعاً هم برای خریداران و هم برای فروشندگان دردسر ایجاد می کند. ادعاهای متعددی در مورد یک بشکه معادل 42 گالن وجود دارد.

نسخه 1: در اواخر قرن 14، تاریخ بریتانیا در سلسله Plantagenet بود. پادشاه چارلز دوم استاندارد دقیقی را برای فناوری ساخت اتمسفری پیشرفته بشکه های چوبی مهر و موم شده، از جمله 42 گالن متوسط ​​و 84 گالن بزرگ، اعلام کرد.

نسخه 2: یک درام روغن 42 گالن ممکن است از یک بشکه ویسکی 40 گالنی که در قرن نوزدهم استفاده می شد، تولید شود، که رایج ترین ظرف مایع در آن زمان بود. شرایط آشفته ذخیره سازی، حمل و نقل و اندازه گیری در چند سال اول به اعتبار کلی تولیدکنندگان نفت آسیب جدی وارد کرده است. در سال 1866، برخی از تولیدکنندگان بزرگتر تصمیم گرفتند استاندارد جدید 40 گالن را بر اساس 40 گالن که بیشتر در آن زمان استفاده می شد، بهبود بخشند.

حجم هر بشکه 5 درصد افزایش یافت اما قیمت فروش در ازای تحویل کالا توسط کاربران بدون تغییر باقی ماند. مقدار اعتماد در سال 1664، انگلستان هلندی ها را به نام دوک یورک شکست داد.پنسیلوانیا، زادگاه صنعت نفت مدرن، از آن زمان به قلمرو بریتانیا تبدیل شده است و همه امور تابع اعمال دولت مستقل است. در حدود سال 1700، پنسیلوانیایی ها به طور کلی مواد مایع یا حاوی آب را در بشکه های متوسط ​​42 گالنی از شربت، صابون، کره، شراب و روغن نهنگ حمل می کردند.

در سال 1859، دریک ها با عجله از نفت چاه بیرون آمدند و مردم با عجله مجبور شدند از انواع ظروف استفاده کنند. کارگاه به سبک آمریکایی که صنعتی شدن اولیه را تجربه کرد، به سرعت به تقاضای بشکه های انفجاری پاسخ داد. اندازه سنتی 42 گالن به سرعت موقعیت خود را تثبیت کرد و موقعیت خود را در بازار تنها در چند سال تثبیت کرد.

نسخه 3: بشکه های حاوی نفت 50 گالن بزرگ و تنها 30 گالن کوچک هستند. اکثر آنها 40 گالن و 42 گالن هستند. با این حال، 40 گالن رایج ترین است و همه به تدریج به این مشخصات نزدیک می شوند. یکی از معایب استفاده از بشکه های چوبی برای نفت خام این است که پدیده های فیزیکی انبساط و انقباض حرارتی اغلب باعث پارگی بشکه های چوبی می شود، بنابراین در هنگام پر کردن روغن، عمداً کمتر نصب می شود.

هر تن نفت چند بشکه است؟

هر تن نفت چند بشکه است؟

در سال 1870، زمانی که راکفلر غول نفتی شرکت استاندارد اویل را تأسیس کرد، تعداد زیادی بشکه چوبی تولید شده توسط خانواده مورد استفاده قرار گرفت. مشخصات تحویل خود نگهدار 42 گالن در هر بشکه بود و بشکه چوبی به رنگ آبی پاشیده شد تا تفاوت را با سایر تولید کنندگان نشان دهد.تاریخ لازم نیست سیاه و سفید باشد و جملات فوق همگی مبنای و حقیقت خاص خود را دارند. در هر صورت، انجمن صنعت در آن زمان، انجمن تولیدکنندگان نفت (انجمن تولیدکنندگان نفت) در سال 1872 تأیید کرد که یک بشکه چوبی با ظرفیت 42 گالن آمریکا واحد استاندارد واحدی برای اندازه‌گیری و معاملات آتی است.

پس از 10 سال دیگر، سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) و اداره معادن به طور رسمی وضعیت قانونی این استاندارد را از طرف دولت فدرال به رسمیت شناختند.پ اسخ به شرح زیر است: در 60 درجه فارنهایت (≈15.56 درجه سانتیگراد)، 1 متر مکعب نفت خام ≈ 6.28981077 بشکه است.

هر بشکه نفت چند لیتر است؟

چگونه می توان بین تن و بشکه در اندازه گیری تجارت نفت خام تبدیل کرد؟

تکنسین جدولی از ضرایب تبدیل برای تن و بشکه تهیه کرده است. اگر چگالی متفاوت باشد، بشکه های تبدیل شده متفاوت هستند. به طور کلی اگر نفت سبکتر و شبیه بنزین باشد، 1 تن حدود 7-8 بشکه است. یا اگر نفت سنگین تر (چسبنده) و شبیه قیر باشد، 1 تن حدود 7 تا 6 بشکه یا کمتر است.

در حال حاضر، زمانی که صنعت نفت بین‌المللی وزن و حجم نفت خام را تبدیل می‌کند، عموماً بر اساس میانگین وزن جهانی 34 درجه نفت خام سبک عربستان سعودی است که معادل 7.33 بشکه در هر تن است.

BTU چیست ؟

واحد حرارتی انگلیسی ( British thermal unit ) اندازه دقیق انرژی است .
این واحد برابر با میزان انرژی مورد نیاز برای افزایش حرارت 1 پوند آب تا 1 درجه فارنهایت در زمانی كه حرارت آب حدود 2.39 درجه سانتی گراد باشد.

واحد های اندازه گیری نفت 

یک تن متریک نفت خام برابر است

  • 7.46 بشکه نفت خام داخلی
  • 6.99 بشکه نفت خام خارجی

یک بشکه نفت خام برابر است

  • 42 گالن
  • 5,800,000 BTU انرژی
  • 5614 فوت مکعب گاز طبیعی
  • 0.22 تن زغال سنگ قیر

در نتیجه هر تن نفت خام سبک با چگالی 856.8 برابر با 7.34 بشکه و هر تن نفت خام سنگین با چگالی 878.5 برابر با 7.16 بشکه است.اگر چگالی متفاوت باشد، بشکه های تبدیل شده متفاوت هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *