بررسی پی وی سی در بازار آسیا | هفته سوم جولای 2023

بررسی پی وی سی در بازار آسیا

افزایش قیمت PVC متاثر از افزایش قیمت نفتا 

قیمت PVC آسیا در هفته منتهی به ۱۹ جولای ۳۰ تا ۴۰ دلار در هر تن افزایش قیمت داشت.

قیمت این محصول بر اساس ترم CFR چین با ۴۵ دلار افزایش در هر تن به ۸۰۰ دلار در هر تن رسید که بالاترین قیمت در چین در ۴ ماه گذشته بوده است. همچنین قیمت PVC بر اساس ترم CFR هندوستان با ۳۰ دلار افزایش به ۸۲۰ دلار در هر تن رسید. 

قیمت های ماه آگوست با ۶۰ دلار افزایش نسبت به ماه جولای به ۸۱۵ دلار در هر تن براساس CFR چین، ۸۲۰ دلار در هر تن براساس CFR هند و ۷۷۰ دلار در هر تن براساس CFR تایوان و ۸۱۰ دلار بر اساس ترم تحویل CFR جنوب شرق آسیا رسید. 

افزایش نسبتا زیاد قیمت برای محموله های ماه آگوست به خوبی می تواند نشان دهنده کاهش عرضه این محصول باشد و خریداران هندی این افزایش قیمت را قبول کرده اند. افزایش قیمت نفتا نیز در بالا رفتن قیمت PVC تاثیر گذار بوده است. 

کاهش صادرات PVC ژاپن و کره جنوبی

در خصوص آمار واردات و صادرات، کره جنوبی در ماه ژوئن صادرات PVC کمتری داشته است و صادرات این کشور در ماه ژوئن با ۴.۵ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۵۷۱۷۷ تن رسید که از ماه فوریه سال جاری تاکنون کمترین میزان صادرات بوده است. صادرات PVC کره جنوبی در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳.۸ درصد افزایش نشان می دهد. 

در ژاپن تولید PVC در ماه ژوئن ۴.۴ درصد نسبت به ماه گذشته و ۹.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و به ۱۱۳۲۶۱ تن در ماه ژوئن رسیده است. منابع مطلع بازار علت افزایش تولید را خاتمه تعمیرات و شروع به کار مجدد واحد‌های تعطیل شده می دانند. 

صادرات PVC ژاپن در ماه ژوئن ۲۲.۴ درصد نسبت به ماه قبل و ۹.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و به ۳۴۶۹۳ تن رسیده است که کم ترین میزان صادرات از ماه می سال ۲۰۲۱ تاکنون بوده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *