کمک ایران برای تعمیر پالایشگاه مهم نفت ونزوئلا

, ,
کمک ایران برای تعمیر پالایشگاه مهم نفت ونزوئلا

کمک ایران برای تعمیر پالایشگاه مهم نفت ونزوئلا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

منابع ناشناس رویترز اعلام کردند که تعمیرات 100 روزه مجتمع پالایشگاهی Paraguana ونزوئلا قرار است با کمک و همکاری شرکت نفت دولتی ونزوئلا موسوم به PDVSA و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به زودی آغاز شود. این کمک رسانی به دلیل کاهش اتکای ونزوئلا به فناوری پالایشگاه های ایالات متحده است.

اقدامات انجام شده توسط ترامپ علیه صنعت نفت و صادرات ونزوئلا، باعث فلج شدن صنعت نفت این کشور و انصراف پیمانکاران خارجی برای همکاری با دولت کاراکاس شده است.

در اکتبر سال گذشته، واحد پالایش آموی با ظرفیت 950 هزار بشکه در روز متعلق به مجتمع پالایشگاهی Paraguana پس از آتش سوزی فعالیت خود را متوقف کرد که در ماه دسامبر دوباره شاهد این توقف تولید بودیم. پس از چند هفته پالایشگاه کاردون ونزوئلا و همچنین بخشی از مجموعه پالایشگاه Paraguana با ظرفیت 310000 بشکه در روز به مدت 25 روز از فعالیت باز ایستاد.

مشکلات پالایشگاهی ونزوئلا منجر به کمبود عرضه بنزین در این کشور شده است. ونزوئلا در صدر بزرگ ترین ذخایر نفت خام جهان قرار دارد، اما سال هاست که نمی تواند فعالیت بخش های نفت خام و پالایش خود را در حالت عادی نگه دارد.

سال گذشته، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد به شرکت نفت دولتی ونزوئلا برای از سرگیری مجدد فعالیت یک پالایشگاه دیگر موسوم به El Palito کمک خواهد کرد، پالایشگاهی که فعالیتش از سال 2021 تاکنون متوقف بوده است. همچنین ایران در ماه اکتبر، آغاز پالایش نفت خام در اولین پالایشگاه خارج از این کشور را اعلام کرد.

منبع: اویل پرایس 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *