نروژ، بزرگترین عرضه کننده گاز طبیعی به آلمان

, ,
نروژ، بزرگترین عرضه کننده گاز طبیعی به آلمان

به گزارش بازار نفت و گاز، آژانس شبکه‌ فدرال آلمان اعلام کرد نروژ ۳۳ درصد از واردات گاز این کشور را در سال گذشته میلادی برعهده داشته و پس‌ از آن روسیه قرار دارد که سهم آن تا ۲۲ درصد پایین آمده‌ است. سهم روسیه از واردات گاز آلمان در 2021 برابر با 52 درصد بود.

به نقل از اویل پرایس، آژانس شبکه‌ فدرال آلمان در روز جمعه اعلام کرد نروژ بزرگ‌ترین عرضه‌کننده گاز طبیعی به این کشور در 2022 بوده و جای روسیه را گرفته است‌. کل واردات گاز آلمان در سال گذشته میلادی 12.3 درصد نسبت‌ به 2021 کاهش داشت.

روسیه در ماه ژوئن سال گذشته به‌تدریج عرضه گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم را کاهش داد و بعد در اوایل سپتامبر کاملاً آن را متوقف کرد. بهانه روسیه برای این اقدام ناتوانی در تعمیر توربین‌های گاز به‌ خاطر تحریم‌های غرب بود.

در اطلاعیه آژانس فدرال آلمان آمده‌است کمبود عرضه گاز روسیه تا حدی با واردات اضافی از هلند، بلژیک و نروژ جبران شده‌است. بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا همچنین گاز زیادی در 2022 ذخیره کرده که نتیجه‌ صرفه‌جویی مصرف‌کنندگان و محدودیت تولید صنعتی به‌خاطر افزایش قیمت‌ها بوده‌است.

 مصرف گاز طبیعی آلمان در 2022، 14 درصد نسبت‌ به متوسط 4 سال گذشته کاهش یافت و تقاضای صنعتی 15 درصد پایین آمد. مصرف گاز صنعتی آلمان در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی 23 درصد کاهش یافت و مصرف مشتریان خصوصی و کسب‌ و کارها 21 درصد پایین‌تر از متوسط سال‌های گذشته بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *