اسپانیا امضای قرارداد جدید ال ان جی با روسیه را ممنوع کرد

اسپانیا امضای قرارداد جدید ال ان جی با روسیه را ممنوع کرد

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند، دولت اسپانیا از واردکنندگان گاز طبیعی مایع خواسته است که قراردادهای جدیدی برای خرید از روسیه امضا نکنند، زیرا بزرگترین خریدار ال ان جی روسیه در اروپا به دنبال کاهش وابستگی به مسکو است.

دولت اسپانیا اواسط ماه مارس از طریق ترزا ریبرا معاون نخست وزیر که مسئول سیاست انرژی کشور است، نامه ای به شرکت های بزرگ انرژی ارسال کرده و از آنها خواسته است تا قراردادهای جدید خرید ال ان جی از روسیه را امضا نکنند.البته این درخواست الزام آور نیست زیرا هیچ تحریمی برای گاز روسیه در اروپا وجود ندارد، اما به هر حال این نامه از واردکنندگان می‌خواهد تنوع عرضه گاز طبیعی مایع را تشدید کنند.

اوایل ماه جاری نیز، کادری سیمسون، کمیسر انرژی اتحادیه اروپا از همه کشورهای عضو این اتحادیه و همه شرکت‌ها خواست تا قراردادهای وارداتی جدید با روسیه امضا نکنند. سیمسون گفت اتحادیه اروپا طی سال گذشته توانسته است واردات گاز طبیعی خود از خط لوله روسیه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، اما اکنون باید کل
واردات گاز از روسیه را متوقف کند.از سپتامبر 2022، زمانی که روسیه تحویل گاز از طریق نورد استریم را قبل از خراب شدن خطوط لوله در اواخر همان ماه قطع کرد، گاز روسیه حدود 8 درصد از کل گاز وارداتی خط لوله به اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده بود.

نروژ جایگزین روسیه به عنوان بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی اروپا در خط لوله شده است.در حالی که عرضه از طریق خط لوله روسیه تا حدی کاهش یافته است، اروپا واردات ال ان جی، از جمله از روسیه را افزایش داده است.

بر اساس آمارهای موسسه رفینیتیو، عرضه ال ان جی روسیه به اروپا در سال گذشته نسبت به سال 2021 حدود 20 درصد افزایش یافت. کل صادرات ال ان جی روسیه در سال 2022 با 8.6 درصد افزایش به حدود 45 میلیارد متر مکعب رسید که بیش از نیمی از آن به اروپا رفت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *