نوسان قیمت، پروژه های ال ان جی آمریکای شمالی را در تنگنا قرار داده است

پروژه های ال ان جی آمریکای شمالی

پروژه های ال ان جی آمریکای شمالی

موسسه “آی آی آر” ارائه دهنده اطلاعات صنعتی بازار در تازه ترین تحقیق و پژوهش خود اعلام کرد، پروژه‌های صادراتی جدید ال ان جی ایالات متحده و کانادا نشانه‌هایی از شتاب را نشان می‌دهند، اما قیمت‌های بی‌ثبات گاز طبیعی چشم انداز آینده عرضه و تقاضا را دشوار می‌کند.

این موسسه با انتشار بیانیه ای افزود: سرعت بیش از حد ممکن است این بخش را تحت تأثیر قرار دهد. نوسان قیمت گاز طبیعی پیش بینی برای آینده را دشوار می کند و صادرات نیازهای داخلی را از بین می برد. در کانادا، دولت استانی بریتیش کلمبیا به تاسیسات شناور Ksi Lisims LNG به 7.2 میلیارد دلاری اجازه داده است که وارد فرآیند بررسی زیست محیطی شود.

بر اساس گزارش موسسه آی آی آر، این پروژه ها، در صورت پیشرفت به سمت ساخت و ساز و عملیات و بهره برداری، می توانند به کانادا یک خروجی صادراتی به بازارهای ارزشمند شمال آسیا ارائه دهند. در آمریکا نیز پروژه های بزرگ مربوط به تاسیسات صادرات ال ان جی در حال پیشرفت است.

توسعه دهندگان تاسیسات صادراتی ایالات متحده می توانند طی پنج سال آینده کارخانه های جدیدی به ارزش 100 میلیارد دلار راه اندازی کنند، زیرا قیمت های بالا و نیاز به امنیت انرژی، شتاب قوی برای تقاضا و قراردادهای بلند مدت ایجاد می کند. اما انتظار می رود تولید گاز طبیعی ایالات متحده در آینده قابل پیش بینی حدود 100 میلیارد فوت مکعب در روز باشد. در این بیانیه آمده است: گاز طبیعی جزء ضروری ترکیب انرژی داخلی است و انتظار می‌رود تولید گاز طبیعی نزدیک به میانگین پنج ساله باقی بماند.

پیش بینی می شود قیمت گاز آمریکا طی ماه های آینده افزایش یابد و از قیمت های پایین ماه فوریه فاصله بگیرد که علت اصلی آن رشد تقاضا از سوی تاسیسات صادرات ال ان جی فری پورت پس از بازگشایی، رشد فصلی تقاضا از سوی بخش نیروگاهی برای تولید برق بیشتر و ثابت بودن تولید داخلی در سال 2023 خواهد بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *