تولید نفت اوپک با بیشترین کاهش در 3 سال اخیر روبرو شد

تولید نفت اوپک با بیشترین کاهش در 3 سال اخیر روبرو شد

بلومبرگ: تولید نفت اوپک با بیشترین کاهش در 3 سال اخیر روبرو شد

بر اساس نظرسنجی جدید بلومبرگ، تولید نفت خام اوپک در ماه جولای به بیشترین کاهش در سال های اخیر همراه بوده است. بر اساس نتایج این نظرسنجی، تولید نفت خام اوپک در ماه گذشته 900 هزار بشکه در روز کاهش یافت و به طور میانگین به 27.79 میلیون بشکه در روز رسید. این شدیدترین افت از سال 2020 است، زمانی که این گروه در پی قرنطینه های کووید و کاهش تقاضا ، تولید خود را به سرعت کاهش داد.

این بررسی نشان می دهد عربستان سعودی با تولید 9.15 میلیون بشکه در روز، سنگین ترین بار را در کاهش تولید در ماه ژوئیه به دوش کشید. نیجریه و لیبی نیز در ماه گذشته به ترتیب 130000 بشکه در روز و 50000 بشکه در روز کاهش تولید داشتند.

به گفته منابعی که هفته گذشته با اویل پرایس صحبت کردند، نشست کمیته مشترک وزیران اوپک پلاس برای ارزیابی وضعیت بازارهای نفت در 3 آگوست برنامه ریزی شده است.
تحلیلگران عمدتاً انتظار دارند که عربستان سعودی کاهش عرضه داوطلبانه 1 میلیون بشکه در روز خود را تا سپتامبر تمدید کند زیرا به نظر می رسد قصد حمایت بیشتر از قیمت جهانی نفت را دارد. اما برخی پیش بینی می کنند که عربستان سعودی حداقل بخشی از کاهش تولید یک میلیون بشکه ای خود را از ماه آینده کاهش دهد.

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرده است که کمبود نفت در نیمه دوم سال 1.7 میلیون بشکه در روز باشد.استاندارد چارترد کمبود 2.81 میلیون بشکه در روز را در این ماه پیش‌بینی کرده است. انتظار می رود قیمت نفت برنت در سه ماهه چهارم به بالای 90 دلار در هر بشکه برسد – سطحی که برخی معتقدند عربستان سعودی را ترغیب می کند تا کاهش های داوطلبانه خود را کاهش دهد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *