پوتین کاهش تولید نفت اوپک پلاس را غیر سیاسی دانست

,
کاهش تولید نفت اوپک پلاس

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت “غیر سیاسی” بوده و به آنچه مسکو در اوکراین “عملیات نظامی ویژه” می‌خواند، ارتباطی ندارد.

پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در فوریه سال گذشته، کشورهای غربی اوپک را به دستکاری قیمت نفت و تضعیف اقتصاد جهانی ازطریق هزینه‌های بالای انرژی متهم کردند.

غرب همچنین اوپک را به همراهی با روسیه متهم کرده است. پوتین در اظهارات خود در مجمع بین‌المللی اقتصاد سن پترزبورگ گفت “تمام تصمیمات اتخاذ شده اوپک پلاس به‌منظور کاهش تولید، بیش از هر چیز، ماهیت غیرسیاسی دارد”.

پوتین با بیان اینکه شرایط فعلی قیمت‌گذاری نفت برای روسیه مناسب است، گفت “این تصمیم نه به عملیات نظامی ویژه روسیه مرتبط است و نه به دیگر مسائل”. اوپک پلاس تولید نفت خود را 3.66 میلیون بشکه در روز معادل 3.6 درصد تقاضای جهانی کاهش داده است که شامل 2 میلیون بشکه توافق شده در سال گذشته و کاهش داوطلبانه روزانه 1.66 میلیون بشکه ای در آوریل می‌شود.

پوتین همچنین تاکید کرد: روسیه برای نفت خود در بازارهای مختلف تخفیف‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. ایالات متحده با بیان اینکه تغییرات کرملین در تعیین مالیات بر فروش نفت به‌دلیل تحریم‌های غرب علیه روسیه بوده است، گفته است که این تغییرات به‌تدریج به ظرفیت تولید نفت این کشور ضربه خواهند زد. ایالات متحده همچنین معتقد است که “با دور شدن تجارت نفت و گاز روسیه از اروپا، بازارهای سنتی فروش روسیه با دیگر بازارها جایگزین می‌شوند”.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *