ظرفیت بهره برداری از پالایشگاه های آمریکا بالای 90 درصد خواهد بود

ظرفیت بهره برداری از پالایشگاه های آمریکا بالای 90 درصد خواهد بود

ظرفیت بهره برداری از پالایشگاه های آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

چشم‌انداز کوتاه‌ مدت انرژی فوریه اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش پیش بینی کرد، ظرفیت بهره برداری از پالایشگاه های آمریکا در دو سال آینده مشابه سال ۲۰۲۲ و بالای ۹۰ درصد باقی بماند.

این صنعت پس از نرخ بهره برداری کم از پالایشگاه ها در سال‌های 2020 و 2021 به نرخ‌های معمولی‌تر بازگشته است. پیش‌بینی می شود میزان بهره‌برداری از پالایشگاه های ایالات متحده در سال 2023 به طور متوسط 90.8 درصد خواهد بود و سپس به 90.3 درصد در سال 2024 کاهش می‌یابد.

نرخ بهره برداری از پالایشگاه Refinery utilization، مقدار نفت خام و سایر روغن های مصرفی به عنوان ورودی در یک پالایشگاه تقسیم بر ظرفیت کل پالایشگاه است. در سال 2020، میانگین نرخ بهره برداری از پالایشگاه به 78.8 درصد کاهش یافت، که پایین‌ترین نرخ سالانه از زمان شروع جمع‌آوری این داده‌ها در سال 1997 است، اما تا سال 2022، میانگین نرخ بهره‌برداری به سطح قبل از همه‌گیری نزدیک‌تر شد و بیش از 91 درصد بود.

پالایشگاه های آمریکا

پالایشگاه های آمریکا

به طور متوسط سالانه، بهره برداری از پالایشگاه ها به دلیل دوره های تعمیر و نگهداری و دوره های فصلی با تقاضای کمتر، به ندرت بیش از 95 درصد افزایش می یابد. قیمت جهانی محصولات پالایشی و کرک اسپرد، که تخمینی از حاشیه های سود پالایشگاهی را نشان می دهد، در ایالات متحده در سال 2022 به میزان قابل توجهی افزایش یافت و بهره برداری از پالایشگاه را افزایش داد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود: انتظار داریم که قیمت فرآورده‌های نفتی مثل بنزین و گازوئیل در سال 2023 نسبت به سال 2022 کمتر باشد. بهره برداری کم از پالایشگاه ها در بهار، تولید را قبل از تابستان محدود می کند و پالایشگاه ها را تشویق می کند تا در طول تابستان و زمانی که تحت تعمیر و نگهداری نیستند، بهره برداری بالا را حفظ کنند.
ما انتظار داریم رشد اقتصادی در سال های 2023 و 2024 کاهش یابد که مصرف بنزین و گازوئیل را در مقایسه با سال 2022 کاهش می دهد و منجر به کاهش تدریجی قیمت فرآورده های نفتی می شود.

قیمت جهانی محصولات پالایشی و کرک اسپرد

قیمت جهانی محصولات پالایشی و کرک اسپرد

ما همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که افزایش تولید فرآورده‌های نفتی نهایی در نتیجه نرخ بالای بهره برداری از پالایشگاه به کاهش قیمت‌ها کمک می‌کند. ممنوعیت واردات فرآورده های نفتی پالایش شده از روسیه به اتحادیه اروپا که در اوایل ماه جاری آغاز شد، خطر اختلالات بیشتری را به همراه دارد و ابهام قابل توجهی را برای پیش بینی ما ایجاد می کند.

منبع: eia

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *