پروژه طلای پلوتونیک در استرالیای غربی

پروژه طلای پلوتونیک در استرالیای غربی

به گزارش بازار نفت و گاز، شرکت کاتالیست متالز مالک پروژه طلای پلوتونیک، Superior Gold را خریداری می کند. پروژه طلای پلوتونیک در استرالیای غربی دارای تولید سالانه 70000 اونس طلا است و بلافاصله در مجاورت خانه‌های ونگو ماینینگ مریمیا قرار دارد.

پروژه طلای پلوتونیک

شرکت استرالیایی اکتشاف مواد معدنی کاتالیست متالز، قراردادی قطعی با تولیدکننده طلای سوپریور گلد مستقر در کانادا برای خرید دومی در قراردادی به ارزش 55 میلیون دلار کانادا (40.46 میلیون دلار) امضا کرده است.

طبق مفاد این قرارداد، سهامداران Superior Gold به ازای هر 2.8 سهم طلای برتر، یک سهم کاتالیست متالز را دریافت خواهند کرد. این نسبت حاکی از ارزش پیشنهادی 0.44 دلار کانادا (0.32 دلار) به ازای هر سهم طلای برتر است.

ظرفیت پردازش پلوتونیک

با این خرید، کاتالیست متالز به پروژه طلای پلوتونیک واقع در استرالیای غربی دسترسی پیدا خواهد کرد. این پروژه شامل یک منبع 5.9 میلیون اونس، سه میلیون تن در سال ظرفیت پردازش (mtpa) و تولید سالانه 70000 اونس طلا است.

ماه گذشته، کاتالیست متالز یک قرارداد اجرای مناقصه (BIA) برای خرید وانگو ماینینگ در قراردادی به ارزش 66 میلیون دلار استرالیا (44.3 میلیون دلار) امضا کرد. پروژه طلای پلوتونیک بلافاصله در مجاورت خانه های ماریمیا معدن ونگو واقع شده است.

شرکت کاتالیست متالز

پس از تکمیل این دو معامله، شرکت بزرگ کاتالیست متالز کنترل سه کمربند طلای با عیار بالا، بسیار آینده‌نگر و استراتژیک را در استرالیا خواهد داشت.

علاوه بر پروژه طلای با عیار بالا پلوتونیک-ماریمیا در استرالیای غربی، کاتالیست متالز یک بسته مستقر به هم پیوسته با یک ضربه 75 کیلومتری در ویکتوریا، و یک بسته مسکونی استراتژیک که 25 کیلومتر از گسل هنتی در تاسمانی را پوشش می دهد به دست خواهد آورد.

انتظار می‌رود سهامداران برتر طلا پس از تکمیل هر دو معامله، تا 23 درصد از کاتالیست متالز را در اختیار داشته باشند.

پتانسیل قابل توجه معامله

مدیر عامل Catalyst Metals، James Champion de Crespigny گفت: این معامله ای است که سهامداران Superior و Catalyst به دنبال آن بوده اند. این یک تلفیق منطقی است که پتانسیل قابل توجهی را برای هم افزایی عملیاتی ارائه می دهد و در عین حال ریسک را نیز کاهش می دهد.

ترکیبی از منابع بزرگ، ظرفیت پردازش بزرگ و اکتشاف قابل توجه به گروه ترکیبی مقیاس واقعی، عمر معدن طولانی، جریان نقدی قوی و چشم‌انداز رشد فوق‌العاده می‌دهد، همه اینها در قلب یک کمربند طلای کلاس جهانی در WA است.

معامله با Superior Gold که تحت شرایط مختلف و تاییدیه های نظارتی است، پیش بینی می شود در سه ماهه دوم سال 2023 تکمیل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *