قیمت منومر استایرن

قیمت منومر استایرن

قیمت منومر استایرن چقدر است؟ استایرن منومر، در صنایع پتروشیمی به عنوان ماده اصلی سازنده پلاستیک ها و رابر ها بسیار پر کاربرد است. منومر استایرن به صورت کیلو و تن دارای قیمت های متفاوتی است. این محصول در بسته بندی بشکه ای 25 و 220 کیلوگرمی با قیمت های متفاوتی عرضه می شود. در ادامه این مطلب آخرین قیمت های جهانی منومر استایرن را بررسی می کنیم.

قیمت منومر استایرن

قیمت محصولات استایرن مونومر بین 68 تا 78 روپیه به ازای هر کیلوگرم است. اینها مقادیر نشانگر بر اساس قیمت محصولات محبوب هستند.

قیمت هر تن منومر استایرن

در بازار چین قیمت منومر استایرن به ازای هر تن معادل 975 دلار آمریکا است. در خرده فروشی های بازار کشور چین و زیر 10 تن قیمت منومر استایرن حدود $1,400 آمریکا است.

عرضه کننده بازار عرضه قیمت مشخصه محل تحویل تولید کننده تاریخ به روز رسانی قیمت خرده محل عرضه
1 بازار چین 975 دلار 10 چین FOB 1401 1400 دلار چین

منومر استایرن چیست؟

استایرن یکی از مهم ترین مونومرهایی است که امروزه توسط صنایع شیمیایی تولید می شود. مونومر استایرن یک بلوک ساختمانی اساسی در صنعت پلاستیک است. روش متداول تولید استایرن شامل آلکیلاسیون بنزن با اتیلن برای تولید اتیل بنزن و به دنبال آن هیدروژن زدایی اتیل بنزن به استایرن است.

استایرن با تمام روش های رایج مورد استفاده در فناوری پلاستیک برای تولید طیف گسترده ای از پلیمرها و کوپلیمرها تحت پلیمریزاسیون قرار می گیرد. استایرن به راحتی توسط فرآیندهای پلیمریزاسیون جرمی پیوسته و دسته ای، امولسیون، سوسپانسیون و محلول پلیمریزه و کوپلیمریزه می شود.

استایرن مونومر صنعتی

استایرن مونومر یک ماده شیمیایی صنعتی است که از عناصر کربن و هیدروژن ساخته می شود. مایعی بی رنگ و روغنی است. بوی شیرین و گلی دارد. در آب نامحلول است اما در الکل و سایر حلال های آلی محلول است. مونومر استایرن با نام اتنیل بنزن نیز شناخته می شود و فرمول شیمیایی آن C8H8 است.

استایرن مونومر کاربردهای صنعتی متعددی دارد، اما بیشتر در صنایع پلاستیک استفاده می شود. ماده شیمیایی استایرن مونومر در قیمت تولیدی بسیاری از محصولات پلاستیکی موثر است.

عوامل موثر در قیمت منومر استایرن

بسیاری از عواملی که بر بازارهای استایرن در سطح محلی، منطقه‌ای و جهانی تأثیر می‌گذارند، شامل فعالیت بالادستی، به‌ویژه در بازار بنزن، ظرفیت و وضعیت عملیاتی کارخانه، عوامل اقتصاد کلان و روند پایین‌دستی در بسته‌بندی و تولید است. کوچکترین تغییر می تواند واکنشی را ایجاد کند که بر قیمت استایرن و تجارت تأثیر می گذارد.

قیمت جدید منومر استایرن

خواص فیزیکی مونومر استایرن

مونومر استایرن حالت مایع روغنی دارد، با بوی معطر شیرین. این ترکیب آلی پرکاربرد دارای هشت کربن و هشت هیدروژن در ساختار خود است که با این محاسبه جرم مولکولی آن 104.15 است. مایع پلیمری چسبناک آن سخت، شکننده و شفاف است و تا 90 درصد نور را از خود عبور می دهد. مونومر استایرن عایق الکتریسیته و آب است و اسیدها و بازهای رایج روی آن بی تأثیرند.

استایرن که با نام‌های اتنیل بنزن، وینیل بنزن و فنی‌لتن نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی C6H5CH=CH2 است. این مشتق از بنزن یک مایع روغنی بی‌رنگ است که به راحتی تبخیر می‌شود و بوی شیرینی دارد، اگرچه غلظت‌های بالا بوی خوشایند کمتری دارد. استایرن پیش ساز پلی استایرن و چندین کوپلیمر است.

جدول مشخصات منومر استایرن

استایرن برای مونومر رزین پلی استر غیر اشباع استایرن

Property

Data

Unit

Bases

                  A level≥99.5%;B level≥99.0%.

Appearance

colorless transparent oily liquid

Melting point

-30.6

Boiling point

146

Relative density

          0.91

Water=1

Relative vapor density

3.6

Air=1

Saturated vapor pressure

1.33(30.8℃)

kPa

Heat of combustion

4376.9

kJ/mol

Critical temperature

369

Critical pressure

3.81

MPa

Octanol/water partition coefficients

3.2

Flash point

34.4

Ignition temperature

490

Upper explosive limit

6.1

%(V/V)

Lower explosive limit

1.1

%(V/V)

Solubleness

Insoluble in water, soluble in alcoho and most organic solvents.

Main application

Used for manufacturing polystyrene, synthetic rubber, io

نحوه حمل و نقل منومر استایرن

استایرن در کشتی های اقیانوس پیما از کارخانه پتروشیمی جوبیل شورون فیلیپس (یک تأسیسات سرمایه گذاری مشترک) حمل می شود.

محصولات منومر استایرن

مهمترین محصولات عبارتند از پلی استایرن جامد (PS)، پلی استایرن منبسط شونده (EPS)، لاتکس استایرن بوتادین (SBL)، اکریلونیتریل-بوتادین-استایرن/ترپلیمر (ABS)، رزین های پلی استر غیر اشباع (UPR) و لاستیک استایرن-بوتادین (SBR) .

کاربردهای منومر استایرن

پلی استایرن در درجه اول در بسته بندی، محصولات یکبار مصرف و محصولات مصرفی کم هزینه استفاده می شود. دانه های پلی استایرن منبسط شونده عمدتاً در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی، عایق بندی و بسته بندی بالشتک استفاده می شود. نمرات بهبود یافته رزین ها در کاربردهای با کارایی بالاتر مانند لوازم الکترونیکی خانگی و لوازم خانگی استفاده می شود. ABS و استایرن اکریلونیتریل (SAN) کاربردهای زیادی در بازار کالاهای بادوام مصرفی دارند.

پلی استرهای مبتنی بر استایرن از عمر طولانی در کاربردهای داخلی و خارجی برخوردار هستند، به عنوان مثال، قایق های پلی استر معمولاً بیشتر از قایق های ساخته شده از مواد معمولی عمر می کنند.

کاربرد الاستومرهای ترموپلاستیک

الاستومرهای ترموپلاستیک به طور مستقیم جایگزین لاستیک های مصنوعی طبیعی و سنتی در بسیاری از کاربردهای شناخته شده و ورود به بازارهای جدید می شوند. کاربردهای دیگر شامل پشتی فرش (SBL)، تولید لاستیک (SBR) و ریخته گری برای منسوجات و کاغذ است.

قیمت منومر استایرن بازیافتی

بسیاری از محصولات ساخته شده از استایرن قابل بازیافت هستند. Chevron Phillips Chemical به همراه سایر تولیدکنندگان پلی استایرن، شرکت ملی بازیافت پلی استایرن (NPRC) را برای بازیافت پلی استایرن پس از مصرف تشکیل دادند. پلی استایرن بازیافتی در بسته بندی، مصالح ساختمانی، لوازم اداری و سایر محصولات مفید استفاده می شود. منومر استایرن های بازیافت شده دارای قیمت پایین ترین نسبت به محصولات تولیدی پتروشیمی ها هستند.

سرمایه‌گذاری در بازیافت مونومر پلی استایرن

سرمایه‌گذاری مشترک Chevron Phillips Chemical، AmSty، اخیراً یک سرمایه‌گذاری مشترک با Agilyx، یک توسعه‌دهنده پیشرو در فناوری‌های بازیافت پلاستیک، برای راه‌اندازی اولین مرکز بازیافت پلی استایرن در Tigard، اورگان تشکیل داده است. این فرآیند محصولات پلی استایرن استفاده شده را به شکل مایع اولیه خود مونومر استایرن تبدیل می کند.

سپس محصولات پلی استایرن تازه می توانند بدون کاهش کیفیت یا ارزش ساخته شوند. این یک شکل از بازیافت دایره ای است که به فرآیند بازیافت PolyUsable معروف است. این روش بازیافت باعث افت قیمت کمی در منومر استایرن می شود.

مونومر استایرن چگونه ساخته می شود؟

در صنعت، مونومر استایرن از هیدروژن زدایی اتیل بنزن تهیه می شود. همچنین به صورت تجاری از طریق اتیل بنزن هیدروپراکسید تولید می شود. چندین روش دیگر برای تولید صنعتی وجود دارد که شامل تولید از طریق استخراج گازوئیل در اثر حرارت، از تولوئن و متانول، و از بنزن و اتان است.

مونومر استایرن را به صورت عمده از کجا بخریم؟

استایرن مونومر ممکن است به مقدار کم در کشور شما موجود باشد. با این حال، برای خرید مقادیر زیاد این ماده شیمیایی، توصیه می شود که مستقیماً از تولید کنندگان خریداری کنید. آنها می توانند گواهینامه ها و مواد بسیار کم هزینه ای را ارائه دهند و این بهتر از دریافت مواد شیمیایی در مقادیر کم در محل یا از یک توزیع کننده است. قیمت منومر استایرن در تناژ بسیار پایین تر از خرده فروشی است. به همین دلیل قیمت پایین منومر استایرن به بسیاری از تولید کنندگان کمک می کند تا قیمت نهایی محصول خود را کاهش دهند.

استایرن مونومر چگونه صادر می شود؟

استایرن مونومر به صورت بشکه های فلزی و پلاستیکی ارسال می شود:

ظرفیت وزنی 220 کیلوگرم در هر بشکه فولادی.
ظرفیت وزنی 25 کیلوگرم در هر بشکه پلاستیکی.

آخرین قیمت مونومر استایرن

از آنجایی که استایرن مونومر یک کالا است، قیمت آن معمولا بسته به قیمت نهاده های صنعتی مانند مواد اولیه، لجستیک، نیروی کار و مالیات و غیره در نوسان است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *