قیمت هر بشکه نفت برنت تا پایان امسال

قیمت هر بشکه نفت برنت تا پایان امسال به 85 دلار خواهد رسید

کامرز بانک: قیمت هر بشکه نفت برنت تا پایان امسال به 85 دلار خواهد رسید

کامرزبانک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی قیمت نفت را برای سال جاری و سال آینده کاهش داده است که علت اصلی آن نگرانی های مربوط به رشد اقتصادی جهان علیرغم کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس بوده است. Commerzbank پیش بینی خود را برای نفت خام برنت به 85 دلار در هر بشکه در پایان سال جاری کاهش داده است این رقم در گزارش قبلی این بانک 90 دلار در هر بشکه اعلام شده بود.

این بانک پیش‌بینی پایان سال خود را برای نفت سبک آمریکا نیز کاهش داد به طوری که پیش بینی می شود قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا تا پایان سال 2023 به 80 دلار برسد،در مقایسه با انتظار قبلی 85 دلار در هر بشکه.

Commerzbank همچنین پیش بینی قیمت نفت برنت و نفت سبک آمریکا را برای سال 2024 کاهش داد – هر دو به ترتیب 5 دلار به 90 و 85 دلار در هر بشکه.
به گفته Commerzbank، نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره و کاهش رشد اقتصادهای مهم جهان بیشترین فشار را بر قیمت نفت وارد خواهد کرد.

تحلیلگران این بانک در یادداشتی اعلام کردند که به دلیل کاهش عرضه اوپک پلاس و تقاضای قوی در آسیا، کسری عرضه همچنان ممکن است در نیمه دوم سال 2023 رخ دهد.
علیرغم آخرین کاهش عرضه که توسط عربستان و روسیه در اوایل هفته گذشته اعلام شد، بانک‌های سرمایه‌گذاری دیگر نیز قیمت نفت ۱۰۰ دلاری در هر بشکه را تا اواخر امسال پیش بینی نمی‌کنند و برخی مانند Commerzbank پیش‌بینی خود را کاهش دادند.

به عنوان مثال، مورگان استنلی در اوایل هفته گذشته پیش بینی قیمت برنت خود را برای این سه ماهه از 77.50 دلار به 75 دلار در هر بشکه کاهش داد.
دورنمای قیمت در سه ماهه چهارم نیز کاهش یافت و از 75 دلار در هر بشکه به 70 دلار رسید. مورگان استنلی نیز پیش‌بینی‌های قیمت نفت برنت برای سال 2024 را کاهش داد و میانگین قیمت نفت را در هیچ یک از چهار فصل سال 2024 بیش از 80 دلار در هر بشکه نمی‌داند. علیرغم سرمایه گذاری کم، عرضه غیراوپک پلاس به شدت در حال رشد بوده و عرضه از ایران و ونزوئلا نیز افزایش یافته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *