تحولات محصولات نفتی جولای 2024

گزارش محصولات پتروشیمی و پالایشی جولای 2024
  • بررسی انرژی های جایگزین و کاهش مصرف نفت خام در اقتصادهای توسعه یافته
  • بررسی روند احداث زیر ساخت های انرژی کم کربن
  • چشم انداز استفاده از سوخت های زیست محیطی
  • بررسی چالش های مصرف انرژی کم کربن در کنار انرژی فسیلی

ادامه تحلیل:

بررسی انرژی های جایگزین و کاهش مصرف نفت خام در اقتصادهای توسعه یافته


افزایش انتشار کربن علیرغم تلاش ها

چشم‌انداز انرژی در سال ۲۰۲۴ بر دو سناریوی اصلی متمرکز است: مسیر فعلی که هم اکنون در جریان است و مسیری که تحت عنوان صفرخالص نامیده می شود. علیرغم افزایش چشمگیر در جاه‌طلبی‌ها و اقدامات دولت‌ها در زمینه آب و هوا، و رشد سریع سرمایه‌گذاری در انرژی کم کربن، انتشار کربن همچنان در حال افزایش است. در واقع، به جز کاهش ناشی از کووید در سال ۲۰۲۰، انتشار کربن از زمان توافق اهداف آب و هوایی پاریس در سال ۲۰۱۵، هر سال افزایش یافته است.

ادامه تحلیل:

چشم انداز انرژی و کربن در سال ۲۰۲۴ 


کشف ذخایر گاز در چین

بازارهای نفت اولین آزمون طوفان این فصل را پشت سر گذاشتند و قیمت‌های نفت صبح سه‌شنبه کاهش یافت. به جز تأخیر در حمل و نقل و تخلیه سکوها، به نظر می‌رسد طوفان بریل آسیب فیزیکی نسبتاً کمی به پالایشگاه‌ها و سکوهای فراساحلی وارد کرده است که احتمالاً به بازارها اجازه می‌دهد در اواخر این هفته دوباره بر اصول و ژئوپلیتیک تمرکز کنند.

ادامه تحلیل:

بررسی بازار نفت و انرژی جهانی در هفته اول جولای


بازار افزایشی نفت خام 

در روز ۵ جولای کماکان بازار نفت خام حالت افزایشی دارد و رقابت بین نفت خام وست تگزاس اینترمدیت و نفت خام برنت ادامه دارد. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با افزایش ۰.۱۷دلار افزایش در هر بشکه نسبت به روز قبل به ۸۴.۰۵ دلار در هر بشکه برای تحویل در ماه آگوست رسید. نفت خام برنت با ۰.۱۱ دلار افزایش در هر بشکه به ۸۷.۵۴ دلار در هر بشکه برای تحویل در ماه سپتامبر گردید.

ادامه تحلیل:

تحولات نفت خام جهانی هفته اول جولای


تاثیر مناظره بایدن و ترامپ در قیمت بنزین 

در روز دوم جولای قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه آگوست به میزان ۰.۴۳ دلار افزایش یافت و به ۸۳.۸۵ دلار‌ در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام برنت نیز در همین روز ۰.۴۵ دلار افزایش یافت و به ۸۷.۰۵ دلار در هر بشکه برای تحویل در ماه سپتامبر رسید. تنش‌های اسرائیل-لبنان نیز ریسک ژئوپلیتیکی را در قیمت‌ها حفظ کرده و قیمت نفت برنت ICE را به 87 دلار در هر بشکه رسانده است.

ادامه تحلیل:

بررسی بازار نفت و انرژی روزهای اول جولای

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *