کاهش 500 هزار بشکه در روز تولید نفت روسیه

,
کاهش 500 هزار بشکه در روز تولید نفت روسیه

وزارت انرژی روسیه روز جمعه از کاهش 500 هزار بشکه در روز تولید نفت این کشور خبر داده است. این کاهش جدید 500 هزار بشکه ای تولید نفت روسیه علاوه بر تعهدات قبلی برای کاهش تولید داوطلبانه مسکو است.

روسیه تأیید کرده است که عرضه نفت به بازارهای نفت را در ماه اوت 500000 بشکه در روز از طریق صادرات کاهش خواهد داد. این اقدام مسکو به معنای انجام تمام اقدامات لازم برای دستیابی به این هدف در چارچوب کاهش داوطلبانه است. این کاهش تولید مکمل کاهش قبلی داوطلبانه روسیه است که قبلاً اعلام شده بود.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت انرژی روسیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: این کاهش داوطلبانه تولید علاوه بر کاهش تولیدی است که قبلا تا پایان دسامبر 2024 تمدید شده بود.

الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه پیش از این گفته بود که مسکو به طور داوطلبانه موافقت کرده است با کاهش صادرات، عرضه نفت به بازار را به میزان نیم میلیون بشکه در روز در ماه اوت کاهش دهد. کاهش صادرات نفت روسیه در حالی صورت می گیرد که قیمت نفت خام برنت به بیش از 78 دلار در هر بشکه رسیده است.

قیمت نفت خام روسیه ESPO که به چین صادر می شود، در اوایل هفته گذشته به بالاترین میزان در 7 ماه گذشته رسید، زیرا خریداران چینی برای خرید آن پیش از کاهش 500000 بشکه ای تولید در ماه آینده عجله داشتند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *