شرکت‌های بزرگ تجارت کالا به خرید نفت روسیه ادامه می‌دهند

,
شرکت‌های بزرگ تجارت کالا

گانور و ویتول، شرکت‌های بزرگ تجارت کالا، علی‌رغم تعهداتی که سال گذشته برای خروج از تجارت نفت روسیه داده‌اند، همچنان خریداران بزرگ محصولات نفتی این کشور هستند.

تحلیل داده‌های صادراتی مقامات گمرک روسیه توسط فایننشال تایمز نشان می‌دهد که ویتول و گانور جزو ده خریدار بزرگ محصولات نفتی پالایشی روسیه در چهار ماه اول سال جاری بوده‌اند. به گزارش فایننشال تایمز، سوئیس گانور با خرید 1 میلیون تن سوخت روسی به ارزش حدود 540 میلیون دلار به هشتمین خریدار بزرگ محصولات تبدیل شده است.

ویتول نیز با خرید محموله 600000 تنی به ارزش 400 میلیون دلار دهمین خریدار بزرگ محصولات نفتی روسیه در دوره چهار ماهه بوده است. فایننشال تایمز در گزارش خود گفت که تجارت سوخت روسیه باوجود تحریم‌های غرب بر مسکو ممنوع نبوده اما با محدودیت قیمتی که سال گذشته توسط گروه 7 اجرا شد، محدود شد. این اقدام حتی شهرت شرکت‌ها را زیرسوال برد.

سقف قیمت باعث شد بسیاری از تاجران کالا از بازار نفت و سوخت روسیه خارج شوند زیرا نظارت بر قیمت‌ها و اطمینان از اینکه آنها زیر سقف سقف قرار دارند، مشکل زیادی داشت. این گزارش نشان می دهد بریتیش پترولیوم و شل ازجمله شرکت‌هایی بودند که تجارت نفت و سوخت روسیه را متوقف کردند. گانور و ویتول نیز از نفت خام روسیه خارج شدند اما به نظر می‌رسد در تجارت سوخت روسیه همچنان باقی ماندند.

این دو تاجر کالا تایید کردند که تجارت سوخت روسیه را در سال جاری ادامه دادند اما ارقام دقیقی در دست ندارند. گانور با تکذیب خرید 1 میلیون تنی و اشتباه دانستن داده‌های گمرک روسیه، گفت در حقیقت 700000 تن سوخت روسیه را خریداری کرده است.

ترافیگورا نیز امسال در میان خریداران فرآورده‌های نفتی روسیه بود، اگرچه در لیست 10 خریدار برتر قرار نگرفت، اما تحت سلطه شرکت‌های تحت کنترل روسیه مانند لیتاسکو و نواتک است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *