آمریکا فروش ذخایر راهبردی نفتی به چین را ممنوع کرد

,
فروش ذخایر راهبردی نفتی به چین

سنای ایالات متحده اصلاحیه ای را در لایحه دفاعی سالانه تصویب کرد که بر اساس آن چین را از خرید نفت از ذخایر راهبردی آمریکا منع می کند. مجلس سنای آمریکا با اکثریت آرا به نفع این لایحه، 85 به 14 را تصویب کرد، این اصلاحیه اکنون به قانون دفاع ملی اضافه خواهد شد، که قرار است اواخر امسال تصویب شود.

این اصلاحیه با حمایت مشترک سناتور دموکرات جو مانچین و همتای جمهوریخواه او تد کروز ارائه شد، هدف از این اصلاحیه محدود کردن فروش نفت ایالات متحده از ذخایر راهبردی انرژی به شرکت های تحت کنترل حزب کمونیست چین است. این لایحه همچنین صادرات نفت خام از آمریکا به چین را ممنوع می کند.

تصویب این لایحه به معنای تغییر قابل توجه در سیاست انرژی آمریکا است و می تواند پیامدهای زیادی برای بازارهای جهانی نفت داشته باشد. برای شروع، همکاری کامل سایر کشورها با ایالات متحده در هماهنگی آزادسازی ذخایر راهبردی در زمان افزایش قیمت نفت، دشوارتر می شود.

در سال 2021، دولت بایدن با چندین کشور از جمله چین، هند، کره جنوبی و ژاپن تماس گرفت و از آنها خواست تا آزادسازی نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت خود را در تلاش برای کاهش قیمت جهانی انرژی هماهنگ کنند.

پس از اینکه دولت بایدن 180 میلیون بشکه از ذخایر نفت خود را در تلاش برای کاهش قیمت نفت فروخت، میزان این ذخایر در حال حاضر به کمترین حد در 40 سال گذشته یعنی 346.8 میلیون بشکه رسیده است.

بعید به نظر می رسد که دولت بایدن مجدداً با قیمت نفت بالاتر از سطحی که دولت گفته بود اقدام به خرید نفت برای پرکردن ذخایر راهبردی کند. علاوه بر این، هر گونه برنامه خرید باید به دقت هماهنگ شود تا از افزایش قیمت جهانی انرژی جلوگیری شود. با این حال، دولت آمریکا در یافتن نفت کافی برای پر کردن مجدد ذخایر راهبردی مشکلی ندارد.

اداره اطلاعات انرژی پیش بینی کرده است که تولید کل نفت ایالات متحده در سال جاری به 12.61 میلیون بشکه در روز برسد، که رکورد قبلی 12.32 میلیون بشکه در روز را که در سال 2019 ثبت شده بود را تحت الشعاع قرار می دهد و به راحتی از 11.89 میلیون بشکه در روز در سال گذشته عبور می کند. تولید نفت خام آمریکا نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش یافته است و تلاش اوپک برای پایین نگه داشتن عرضه را کم اثر کرده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *