واردات نفت خام کره جنوبی رکورد جدیدی زد

,
واردات نفت خام کره جنوبی

واردات نفت خام کره جنوبی در ماه می با افزایش فعالیت پالایشگاه‌ها به بالاترین حد 9 ماه گذشته رسیده است. براساس داده‌های شرکت دولتی کنوک (KNOC)، کره جنوبی در ماه می حدود 2.767 میلیون بشکه در روز نفت خام وارد کرده که 5.1 درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است.

پالایشگاه های کره جنوبی در ماه می با 83.5 درصد ظرفیت خود فعالیت کردند که این بالاترین نرخ از اوت 2022 میلادی است، یعنی زمانی که پالایشگاه ها با 85.4 درصد ظرفیت فعالیت کرده بودند.

نفت خام کشورهای عربی خاورمیانه همچنان بخش عمده واردات نفت خام کره جنوبی را در ماه می تشکیل می‌دهد، حتی با اینکه این کشور واردات خود از بزرگترین تامین کننده یعنی عربستان را به حداقل رسانده است.

همچنین واردات نفت خام کره جنوبی از خاورمیانه در همین ماه (می) با 11.6 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 1.963 میلیون بشکه در روز رسید که 71 درصد از کل واردات نفت خام را شامل می‌شد.

حجم واردات نفت خام کره جنوبی از امارات متحده عربی بیشترین افزایش را داشت و نسبت به می 2021 بیش از دو برابر بود. اما کره جنوبی واردات از عربستان در ماه می را با 10.6 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 784000 بشکه در روز رساند.

پالایشگاه‌های این کشور پس از اینکه شرکت آرامکو فرمول قیمت نفت برای ماه می خود را برای صادرات به آسیا-اقیانوسیه نسبت به آوریل 5 تا 50 سنت در هر بشکه افزایش داد، واردات نفت خام از عربستان را کاهش دادند.

کره جنوبی همچنین خرید نفت خام CPC Blend قزاقستان را افزایش داد، به طوری که در ماه می با 97 درصد رشد نسبت به می 2021 به 202000 بشکه در روز رسید. اما کره جنوبی با وجود از سرگیری واردات نفت خام اروپا در ماه آوریل پس از وقفه پنج ماهه، در ماه می هیچ نفت خامی از اروپا وارد نکرد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.argusmedia.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *