تثبیت قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه

,
تثبیت قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه

قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه تغییر چندانی نداشت، زیرا تجار و فعالان بازار پس از افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا همچنان نسبت به شرایط بازار جهانی انرژی محتاط مانده اند.

به اعتقاد تحلیلگران، افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا طی هفته گذشته، نگرانی ها درباره تقاضا را به دلیل داده های اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار از ایالات متحده و چین بار دیگر افزایش داده است.

بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات آتی، با 3 سنت کاهش به 74 دلار و 88 سنت در هر بشکه رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با 2 سنت کاهش 70 دلار و 84 سنت معامله شده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر موسسه اوآنادا در این باره گفت: قیمت های نفت خام همچنان زیاد فشار زیادی قرار دارد زیرا معامله گران نمی توانند نسبت به نگرانی های تقاضای جهانی بی تفاوت باشند. مهم نیست که همه برای نیمه دوم سال چین چقدر خوش بین هستند، وضعیت فعلی بسیار ناامید کننده است.

به گفته منابع بازار با استناد به آمار موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 12 می حدود 3.6 میلیون بشکه افزایش یافت. هفت تحلیلگر که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند، انتظار داشتند ذخایر نفت ایالات متحده در این مدت 900000 بشکه نفت کاهش یابد.

امارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره وضعیت ذخایر نفت خام این کشور قرار است امروز چهارشنبه منتشر شود. پس از آنکه آمارهای رسمی نشان داد میزان خرده فروشی در آمریکا در ماه آوریل تنها 0.4 درصد افزایش داشته است، بر خلاف انتظارات و پیش بینی های مربوط به رشد 0.8 درصدی، افزایش ذخایر نفت خام ایالات متحده نیز به نگرانی ها درباره رشد اقتصادی این کشور افزوده است.

مذاکرات در مورد افزایش سقف بدهی ایالات متحده نیز بر بازار تاثیر می گذارد. وزارت خزانه داری ایالات متحده تخمین زده است که اگر کنگره سقف بدهی را افزایش ندهد، این کشور از اول ژوئن دچار نکول فلج کننده خواهد شد.

در چین، رشد تولید صنعتی و خرده فروشی ماه آوریل کمتر از پیش بینی ها بود که نشان می دهد اقتصاد در آغاز سه ماهه دوم شتاب خود را از دست داده است. بازارها از نزدیک هر گام جدیدی را در مورد گسترش تحریم ها علیه روسیه توسط رهبران گروه هفت در دیدار آنها در ژاپن در 19 و 21 مه دنبال می کنند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *