تامین گاز LNG بنگلادش برای 15 سال

,
تامین گاز LNG بنگلادش برای 15 سال

به گزارش بازار نفت و گاز، قطر انرژی یک قرارداد 15 ساله تامین LNG با بنگلادش امضا کرد. بازوی بازرگانی ال‌ان‌جی قطر انرژی، بازرگانی قطر انرژی، قرارداد بلندمدت خرید و فروش LNG (SPA) با شرکت نفت، گاز و معدن بنگلادش (Petrobangla) منعقد کرده است.

قرارداد بلندمدت فروش ال ان جی

بازوی بازرگانی LNG قطر انرژی، بازرگانی قطر انرژی، قرارداد بلندمدت خرید و فروش LNG (SPA) با شرکت نفت، گاز و معدنی بنگلادش (Petrobangla) منعقد کرده است تا سالانه حدود 1.8 میلیون تن (MTPA) LNG به بنگلادش عرضه کند. 15 سال، از سال 2026 شروع می شود.

امضای SPA در مقر قطر انرژی در دوحه، توسط جناب آقای سعد شریدا الکعبی، وزیر کشور در امور انرژی، رئیس و مدیر عامل قطر انرژی و جناب آقای نصرالحمید، وزیر دولت در امور قدرت، شاهد بودند. ، انرژی و منابع معدنی جمهوری خلق بنگلادش.

بزرگترین تامین کننده LNG به بنگلادش

آقای سعد شریدا الکعبی در سخنان خود در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: امروز ما مفتخریم که بزرگترین تامین کننده LNG به بنگلادش و پتروبنگلا با اختلاف زیاد هستیم و سالانه بیش از 3.5 میلیون تن از قطر تحویل می دهیم. به بنگلادش این ترتیبات تامین، تعهد تزلزل ناپذیر ما را برای حفاظت از امنیت انرژی مشتریان ارزشمندی مانند بنگلادش و ارائه انرژی قابل اعتمادی که برای توسعه و رفاه اجتماعی-اقتصادی نیاز دارند، تقویت می‌کند.

صادرات LNG به بنگلادش

آقای الکعبی در خاتمه سخنان خود از تلاش تیم های کاری دو طرف برای دستیابی به این توافق تشکر کرد و افزود: همچنین از حضرت امیر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی تشکر می کنم. به خاطر رهبری خردمندانه و راهنمایی و حمایت مستمرش از بخش انرژی.

قطر در حال حاضر سالانه بیش از 3.5 میلیون تن LNG به بنگلادش ارسال می کند. با این SPA جدید، QatarEnergy موقعیت خود را به عنوان تامین کننده LNG انتخابی برای شرکای خود در بازارهای LNG جنوب آسیا تأیید می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *