هشدار وزیر انرژی عربستان درباره تاثیر تحریم ها بر کمبود انرژی

, ,
هشدار وزیر انرژی عربستان درباره تاثیر تحریم ها بر کمبود انرژی

هشدار وزیر انرژی عربستان درباره تاثیر تحریم ها بر کمبود انرژی; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی عربستان سعودی در اظهاراتی هشدار داد تحریم های غرب علیه روسیه ممکن است در آینده منجر به کمبود منابع انرژی شود.

وی در یک کنفرانس صنعتی در شهر ریاض در پاسخ به این سوال که “تدابیر و اقدامات تجاری چگونه می تواند بر بازار انرژی تاثیر بگذارد”، گفت: تحریم ها، ممنوعیت ها و محدودیت ها و کمبود سرمایه گذاری می تواند منجر به کمبود انواع منابع انرژی در هر زمانی می شود.

وزیر انرژی عربستان افزود: ریاض در حال تلاش برای ارسال ال پی جی به اوکراین است. از ال پی جی بیشتر به عنوان سوخت پخت و پز و گرمایش استفاده می شود.

اتحادیه اروپا مجموعه‌ای از تحریم‌ها را علیه روسیه اعمال کرده که این تحریم ها موجب کاهش صادرات انرژی این کشور شده است، هدف اصلی این تحریمها محدود کردن بیشتر توانایی مسکو برای تأمین مالی جنگ در اوکراین است.

وی در پاسخ به این سوال که “چه درس هایی از تحولات بازار انرژی در سال 2022 می گیریم”، تاکید کرد: مهمترین درس این است که سایر کشورهای جهان باید به اوپک پلاس اعتماد کنند. ما یک گروه مسئول از کشورها هستیم که مسائل مربوط به بازار انرژی و نفت را در نظر می گیریم و خود را درگیر مسائل سیاسی نمی کنیم.

اوپک پلاس سال گذشته توافق کرد که برای حمایت از بازار هدف تولید خود را به میزان 2 میلیون بشکه در روز، یعنی حدود 2 درصد تقاضای جهانی، از نوامبر تا پایان سال 2023 کاهش دهد.

اگرچه بر اساس گفته ی تحلیلگران افزایش تقاضا به زودی باعث جهش قیمت ها خواهد شد با این وجود عبدالعزیز تاکید کرد که عربستان در مورد افزایش تولید نفت محتاط خواهد ماند. وزیر نفت با اشاره به افزایش قیمت ها به تقریبا 100 دلار در هر بشکه پس از اعلام حرکت اوپک پلاس بیان کرد اگر مردم در آن زمان به ما اعتماد می کردند، ما دچار این نوسان قیمت نمی شدیم.

منبع: رویترز 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *