آمریکا بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان در شش ماه نخست 2023 شد

,
آمریکا بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان در شش ماه نخست 2023 شد

بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان

داده‌های ردیابی کشتی‌های LSEG نشان می‌دهد صادرات گاز طبیعی مایع ایالات متحده در ماه سپتامبر نسبت به آگوست کاهش یافت، زیرا قطعی پراکنده در چهار کارخانه فرآوری گاز منجر به کاهش تولید شد. داده های LSEG حاکی است در مجموع 7.12 میلیون تن گاز فوق سرد از بنادر ایالات متحده در ماه گذشته صادر شده است که کمتر از 7.32 میلیون تن صادرات در ماه آگوست است.

در ماه سپتامبر، بیش از نیمی از صادرات LNG ایالات متحده به اروپا رفت که 52 درصد محموله ها را دریافت کرد، مشابه همین رقم در ماه آگوست. داده ها نشان می دهد آسیا 30 درصد از محموله های صادراتی را دریافت کرده است. اروپا از زمان حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم های تجاری و اقتصادی علیه مسکو، گاز بیشتری از آمریکا خریداری کرده است.

داده های اولیه نشان می دهد که در ماه سپتامبر، صادرات به آمریکای لاتین اندکی افزایش یافت، که 8 درصد از صادرات را به خود اختصاص داد، از 7 درصد در ماه آگوست، که با خریدهای بالاتر کلمبیا تقویت شد. بر اساس داده‌های اخیر اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، در شش ماه اول سال جاری، آمریکا جایگاه خود به عنوان بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان را همچنان حفظ کرده و توانسته است قطر و استرالیا را پشت سر بگذارد.

داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد کمتری از مالکان کشتی در سپتامبر استفاده از کانال پاناما را برای دسترسی به مشتریان در آسیا انتخاب کردند، در عوض مسیرهای طولانی‌تری را در اطراف آفریقای جنوبی یا عبور از کانال سوئز طی کردند. صادرات کاهش یافت زیرا قطعی تعمیر و نگهداری در کارخانه های فری پورت LNG، Cheniere Energy’s Sabine Pass و Corpus Christi، و تاسیسات صادراتی Cove Point انرژی Berkshire Hathaway، فروش به مشتریان را کاهش داد.

با این حال، جریان گاز به هفت کارخانه بزرگ صادرات LNG ایالات متحده در ماه سپتامبر به طور متوسط به 12.6 میلیارد فوت مکعب در روز افزایش یافت که از 12.3 میلیارد فوت مکعب در روز در ماه آگوست بیشتر بوده است. این در مقایسه با رکورد ماهانه 14 میلیارد میلیارد دلاری در ماه آوریل است. این گزارش نشان می دهد میانگین قیمت نقدی گاز طبیعی هنری هاب در ماه سپتامبر به 2.64 دلار به ازای هر میلیون بی تی یو رسیده است، در مقایسه با قیمت 2.58 دلاری در ماه آگوست.

شرکت مشاوره ریستاد انرژی اعلام کرد که به نظر می رسد قیمت های آسیایی ال ان جی به دلیل کاهش عرضه در اروپا و افزایش تقاضا در آسیا در حال افزایش است. ریستاد انرژی افزود، چین به طور پیوسته واردات LNG و زغال سنگ خود را در طول سال افزایش داده است که با حمایت از اعداد مثبت تولید صنعتی در ماه آگوست که می تواند چشم انداز اقتصادی نزولی قبلی را به چالش بکشد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *