بزرگترین بازارهای خودروی برقی جهان

بزرگترین بازارهای خودروی برقی جهان

بزرگترین بازارهای خودروی برقی جهان: چین، آمریکا و آلمان

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

چین بزرگ ترین بازار خودروهای برقی در جهان است. آلمان بعد از چین در جایگاه دوم بود تا زمانی که ایالات متحده با افزایش فروش خودروهای برقی، بزرگ ترین اقتصاد اروپا را کنار زد. داده های “بلومبرگ ان ایی اف” نشان می دهد ایالات متحده ، دومین بازار بزرگ خودروهای برقی در جهان است و آلمان اکنون به رتبه سوم تنزل پیدا کرده است.

سال گذشته نزدیک به یک میلیون دستگاه خودروی برقی در آمریکا به فروش رسیده است که در مقایسه با 650000 دستگاه سال 2021 رشد نسبی داشته است.

تسلا توانسته است فروش کلی بازار را در دست بگیرد به طوری که ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، سال گذشته 510610 دستگاه خودرو فروخت. شرکت فورد موتور نیز با 74.000 دستگاه در رتبه دوم قرار گرفت.

ماه گذشته، تسلا قیمت خودروهای خود را کاهش داد تا خریداران بتوانند از اعتبار مالیات دولتی 7500 دلاری ایالات متحده بهره مند شوند. تحلیلگران اقتصادی، کاهش قیمت ها را دلیل اصلی “تقاضای بی سابقه” خودروهای برقی در ایالات متحده می دانند.

شرکت تسلا

شرکت تسلا

دولت بایدن بزرگ ‌ترین حامی خودروهای برقی در ایالات متحده است و برای کربن ‌زدایی در کل سیستم حمل ‌و نقل تلاش می‌ کند. کالیفرنیا، نیویورک و سایر ایالت ها تا پایان دهه جاری، فروش خودروهای بنزینی را با هدف کاهش “اثرات آنها بر تغییرات آب و هوایی” به تدریج متوقف می کنند.

دولت بایدن می‌خواهد که خودروهای الکتریکی پنجاه درصد از بازار فروش خودروهای جدید در سال 2030 را در اختیار بگیرند. جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی، در محل پروژه تأسیسات شرکت Redwood Materials نوادا اعلام کرده است: «ما باید دست به کار شویم. چین بر هر مرحله از زنجیره تامین خودروهای الکتریکی تسلط داشته است.

این انحصار، خطرات امنیتی زنجیره تامین را در حوزه خودروهای الکتریکی بالا برده و هزینه تامین باتری را افزایش داده است، جدا از اینکه تولید در زنجیره حمل و نقل اگر منطبق بر انرژی‌های تجدیدپذیر نباشد به انتشار گازهای گلخانه‌ای خواهد انجامید.

وزارت انرژی آمریکا با اعطای 2میلیارد دلار وام به یک استارتاپ نوادا برای حمایت از شرکت تسلا و تولید مواد حیاتی باتری موافقت کرده است؛ مبلغ هنگفتی که عزم دولت بایدن برای بومی‌سازی زنجیره تامین خودروهای الکتریکی را نشان می‌دهد.

شرکت فورد موتور

شرکت فورد موتور

شرکت Redwood Materials از این پول برای ساخت اولین کارخانه آمریکایی تولید قطعات باتری خودروهای الکتریکی استفاده خواهد کرد. این شرکت که توسط جی بی استرابل، مدیر سابق تسلا تأسیس شده، اعلام کرده که با تولیدات خود در حوزه قطعات باتری خودروهای الکتریکی تا سال 2025 به تولید یک میلیون وسیله نقلیه الکتریکی در سال کمک خواهد کرد.

به گفته وزارت انرژی آمریکا، این امر باعث کاهش مصرف بنزین و کاهش انتشار دی اکسید کربن به بیش از 3.5 میلیون تن خواهد شد. همچنین اتکای خودروسازان به قطعات باتری ساخته شده در خارج از کشور را کاهش می‌دهد.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *