ادعای دونالد ترامپ درباره ذخایر نفت

,
ادعای دونالد ترامپ درباره ذخایر نفت

ادعای دونالد ترامپ درباره ذخایر نفت استراتژیک آمریکا به گزارش بازار نفت و گاز ایران، او  مدعی شد ذخایر نفت استراتژیک آمریکا را پر کرده اما بایدن این ذخایر را خالی کرده است.

پر شدن ذخایر نفت توسط ترامپ

⭕️دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، هفته گذشته نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ را اعلام کرد. این اتفاق تا حدود زیادی پیش بینی شده بود اما ترامپ در اعلام خبر نامزدی خود، چندین ادعای بحث برانگیز مطرح کرد. یکی از این موضوعات، ذخایر نفت استراتژیک آمریکاست که ترامپ مدعی شد این ذخایر را پر کرده اما بایدن آن را عملا خالی کرده است.

⭕️اولین بار نیست که ترامپ چنین ادعایی را مطرح کرده است. اوایل امسال پس از این که دولت جو بایدن، بزرگترین برداشت از ذخایر نفت استراتژیک در تاریخ این کشور را اعلام کرد، ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از ۵۰ سال که ذخایر استراتژیک عملا خالی بود، من ذخایر نفت را در دوران ریاست جمهوری خود و قیمتهای اندک انرژی، به صورت ۱۰۰ درصد پر کردم.

⭕️طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، هنگامی که ترامپ در ژانویه ۲۰۱۷ به قدرت رسید، ذخایر نفت استراتژیک حاوی ۶۹۵ میلیون بشکه نفت بود. هنگامی که پس از چهار سال از کاخ سفید رفت، میزان این ذخایر ۶۳۸ میلیون بشکه بود. بنابراین سطح این ذخایر هنگامی که ترامپ در راس قدرت بود، در واقع کاهش داشت.

⭕️درباره قسمت دوم ادعای ترامپ مبنی بر این که بایدن، عملا ذخایر نفت استراتژیک را خالی کرده، تا حدودی حقیقت دارد. بایدن سطح ذخایر نفت استراتژیک را به پایین‌ترین حد خود از سال ۱۹۸۴ رسانده است.

⭕️بر اساس گزارش اویل پرایس، به این ترتیب، در حالی که ادعای ترامپ مبنی بر این که ذخایر نفت استراتژیک را پر کرده، نادرست است اما در عین حال، بایدن کاهش ذخایر استراتژیک که آمریکا را در برابر اختلالات ناگهانی عرضه آسیب پذیر می‌کند، قابل انتقاد است.

 برای اطلاع از پلی اتیلن در بازار ترکیه کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *