آرگوس اوره

در این مقاله تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به بررسی کامل اوره از نگاه آرگوس می پردازد. 

تحلیل بازار اوره در مجله آرگوس

اوره یک ترکیب حاوی نیتروژن با فرمول شیمیایی CO(NH2)2 است. این محصول از ترکیب آمونیاک و کربن دی اکسید تشکیل می‌شود. اوره یکی از محصولاتی است که در شرق و غرب کانال سوئز در دسترس است. در دسترس بودن این محصول یک جریان تجاری را برای آن شکل داده است. آرگوس با توجه به نیاز فعالان بازار، به ارائه گزارش‌ها و پیش بینی‌هایی از بازار اوره در دنیا می‌پردازد. بازارهای اوره پریل و اوره گرانول تحت پوشش سرویس آرگوس نیتروژن هستند.

در دنیای امروزی رشد صنعت کشاورزی در سراسر دنیا سبب رشد بازار اوره شده است. اوره در مقایسه با سایر کودهای نیتروژن دار که به صورت سنتی استفاده می‌شوند، مانند آمونیوم نیترات، عملکرد بهتر و مقرون به صرفه‌ تری دارد. این اتفاق سبب شده که از اوره به صورت گسترده به عنوان کود کشاورزی و همچنین ماده افزودنی به خوراک دام استفاده شود.

استفاده از اوره در صنعت خودرو نیز افزایش یافته و سبب رشد بازار این محصول شده است. در صنعت خودروسازی از اوره برای به حداقل رساندن انتشار اکسید نیتروژن در خودروهای دیزلی استفاده می‌شود. محصولی که در این کاربرد استفاده می‌شود، اوره خودرو یا مایع اگزوز دیزل (DEF) نامیده می‌شود. اوره درجه یک به صورت گسترده در ساخت دارو، رنگ، مواد ضدعفونی کننده، لوازم آرایشی و مخمر استفاده می‌شود. دسترسی راحت به این گرید از اوره در بازار، یکی از محرک‌های رشد بازار اوره در دنیا است.

آرگوس اوره

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، سرویس جدید و اصلاح شده Argus Urea Analytics در مجله آرگوس به تجزیه و تحلیل بازار جهانی اوره می‌پردازد. این سرویس با ارائه تجزیه و تحلیل‌ های فصلی در کنار گزارشات سالانه و همچنین ابزار تعاملی ارائه داده یک چشم انداز میان مدت تا بلند مدت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

آینده بازار اوره

گزارشات فصلی: در این گزارش‌ها، یک تجزیه و تحلیل تصویری از عوامل موثر بر بازار اوره ارائه می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند با دسترسی به گزارش‌ های فصلی از روندهای تکاملی آینده بازار نیز مطلع شوند. درنتیجه در تصمیم گیری‌های نهایی شان با اطمینان بیشتری عمل خواهند کرد. در این گزارشات اطلاعاتی در زمینه عرضه، تقاضا، هزینه‌ها، تجارت و پروژه‌های در حال انجام در یک دوره پیش بینی 15 ساله ارائه می‌شود.

گزارشات بلند مدت سالانه: مخاطبان از طریق این گزارش‌ها می‌توانند ارتباط بین عوامل اساسی موثر بر بازار را درک کنند. همچنین از اطلاعات به دست امده می‌توان جهت توسعه استراتژی‌ های قوی‌تر استفاده نمود. این گزارشات در یک دوره پیش بینی 20 ساله، بر اساس مدل تحلیل هزینه نهایی بلند مدت یا LRMC، ارائه می‌شوند.

علاوه بر گزارش‌های فصلی و سالانه، موارد دیگری از قبیل منحنی‌های هزینه و خدمات آنلاین تعاملی مربوط به آن‌ها، ابزارهای گرافیکی تعاملی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و مجموعه داده‌ها در اکسل نیز در سرویس آرگوس اوره به صورت پیوسته ارائه و به روز رسانی می‌شوند.

چشم انداز ماهانه آرگوس اوره

آرگوس اوره یکی از سرویس‌های ارائه شده از سوی مجله آرگوس است که به صورت ماهانه ارائه می‌شود. در حقیقت این سرویس ماهانه بینشی قابل اعتماد را در مورد بازارهای جهانی اوره در دوره‌های سه ماهه به فعالان این حوزه ارائه می‌دهد. آرگوس اوره به صورت مستقل و بی‌طرفانه قیمت‌ها را پیش بینی می‌کند. علاوه بر آن اطلاعات کوتاه مدتی را در زمینه تحرکات بازارهای منطقه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اطلاعاتی که از طریق گزارشات آرگوس اوره به دست می‌آید شامل مواردی مانند عرضه، تقاضا و تجارت می‌شوند. این چشم انداز دقیق که به صورت ماهانه منتشر می‌شود، به کاربران این امکان را ارائه می‌دهد که پیشرفت‌ها و اتفاقات آینده بازار جهانی اوره را متوجه شوند. بازارهای تحت پوشش آرگوس اوره عبارتند از: فوب دریای بالتیک (اوره پریل)، فوب خاورمیانه، فوب چین (اوره پریل)، فوب آفریقای شمالی و فوب ساحل خلیج آمریکا.

مزایای سرویس ماهانه آرگوس اوره

آرگوس اوره

آرگوس اوره

 • برنامه ریزی برای کسب و کارها؛ در حقیقت با داشتن یک بینش دقیق و قابل اطمینان از تحولات کوتاه مدت و میان مدت بازار جهانی اوره، فعالان این حوزه می‌توانند برای کسب و کارهای خود برنامه ریزی کنند.
 • کاهش ریسک کسب و کارها؛ با پیگیری سرویس ماهانه آرگوس اوره، مخاطبان از قوانین بالقوه این بازار با خبر می‌شوند. همچنین نسبت به تغییرات سیاست‌ها و چالش‌های بوجود آمده در این بازار مطلع می‌شوند. در نتیجه این موارد، ریسک کسب و کارها کاهش خواهد یافت.
 • دسترسی به اطلاعات جامع بازار؛ مخاطبان این سرویس می‌تواند با دسترسی به داده‌های خام بازار، تحقیقات و برنامه ریزی‌های خود را به شکل جامعی انجام دهند.
 • به دست آوردن فرصت‌های مفید در بازار؛ داده‌های مستقل و بی‌طرفانه ارائه شده بازار و همچنین ارائه یک بینش تخصصی سبب می‌شود که فرصت‌های مفید آینده بازار شناسایی شوند.

در سرویس ماهانه آرگوس اوره، قیمت‌های جهانی در دوره‌های سه ماهه پیش بینی و ارائه می‌شوند. همچنین تراز تجاری بین المللی برای دوره‌ های سه ماهه نیز ارائه می‌شود. در این ماهنامه قیمت‌های هر ماه با قیمت‌های پیش بینی شده برای ماه آینده مقایسه می‌شوند. به علاوه ظرفیت‌های جدید تولید، از جمله پروژه‌های برنامه ریزی شده و پروژه‌های در حال ساخت نیز تجزیه و تحلیل می‌شوند. گفتنی است که این نشریه تحولات اساسی پیش آمده در میزان تقاضا و تاثیر آن‌ها بر بازار را نیز پوشش می‌دهد.

تجزیه و تحلیل اوره با گرید فنی در آرگوس

معمولا مواد شیمیایی در گرید مختلفی درجه بندی می‌شوند. هرکدام از گریدها یا درجه‌های کیفی مواد شیمیایی در موارد خاصی به کار برده می‌شوند. گرید فنی (Technical grade) مواد شیمیایی به صورت عمده برای کاربردهای عمومی صنعتی مناسب است. یکی از بخش‌های سرویس آرگوس اوره به تجزیه و تحلیل گرید فنی اوره اختصاص دارد. این بخش با عنوان Argus TGU Analytics شناخته می‌شود.

آرگوس TGU به طور کلی محرک‌های بازار، میزان عرضه و تقاضا و تجارت را تجزیه و تحلیل می‌کند. این بخش همچنین سایر اصول اولیه برای استفاده از اوره گرید صنعتی را در چندین بازار کلیدی دنیا بیان می‌کند. وجود این سرویس سبب می‌شود که نگرانی‌های بازار در زمینه توازن میان عرضه و تقاضا برطرف شود. همچنین از طریق این سرویس مقادیر مازاد و کسری مواد و نیز فرصت‌های پیش رو برای تجارت بین الملل را برجسته می‌کند. به علاوه هزینه‌های تولید و قیمت گذاری‌ها نیز در آرگوس TGU محاسبه می‌شود.

ویژگی‌های کلیدی آرگوس TGU

این سرویس قادر به پیش بینی میزان تقاضای SCR و AUS 32 و الزامات کیفی آن‌ها به تفکیک کشور است. همچنین میزان تقاضای جهانی برای اوره گرید صنعتی برای خودرو، رزین، ملامین، کاربردهای خوراکی، دریایی و سایر بخش‌ها به تفکیک کشور را پیش بینی می‌کند. ظرفیت جهانی اوره گرید صنعتی بر اساس شرکت، کشور و کارخانه تولیدی نیز در این سرویس تفکیک می‌شود. علاوه بر ان هزینه‌ های مربوط به TGU و چشم انداز آینده قیمت آن نیز در این نشریه ارائه خواهد شد.

مزایای آرگوس TGU

کاربران این سرویس می‌توانند استراتژی تامین اوره خود را بر اساس حرکات بازار برنامه ریزی کنند. همچنین می‌توانند بازارهای بالقوه برای تولید اوره را شناسایی کرده و از قیمت‌های رقابتی خود اطمینان حاصل کنند. با استفاده از این سرویس می‌توان تقاضاهای برآورده نشده بازار را شناسایی کرد. به علاوه این تحلیل‌ها سبب شناسایی مناطق مناسب برای صادرات اوره گرید صنعتی، مناطق متکی به اوره وارداتی و منابع جایگزین اورره با کیفیت بالا و قیمت مناسب خواهند شد.

بازارهای کلیدی خرید و فروش اوره گرید صنعتی عبارتند از: آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا، روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع، خاورمیانه و آفریقای شمالی، هند، چین و آسیه و اقیانوسیه.

2 پاسخ
 1. منصور حقیقت پژو
  منصور حقیقت پژو گفته:

  با عرض سلام
  این کار گروه شما در جهت اطلاع رسانی جهت شناسایی موادومحصولات بسیار ارزشمند وپسندیده است

  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *