رشد 43 درصدی تقاضای گاز آمریکا در سال 2022 : پای “ال ان جی”در میان است؟

,
تقاضای گاز آمریکا در سال 2022

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد رشد صادرات LNG سواحل خلیج آمریکا باعث افزایش 43 درصدی تقاضای گاز طبیعی این کشور در دهه منتهی به سال 2022 میلادی شده است. تقاضای گاز طبیعی در آمریکا، ازجمله برای مصرف داخلی و صادرات ، با افزایش 116 درصدی در تگزاس و لوئیزیانا 4-34.5 میلیارد فوت مکعب در روز بین سال‌های 2012 تا 2022 افزایش یافت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تحلیلی اعلام کرد، تگزاس و لوئیزیانا شاهد افزایش تقاضای گاز طبیعی ترکیبی به میزان 16 میلیارد مکعب در روز بودند که عمدتاً ناشی از افزایش تقاضای گاز خوراکی برای صادرات LNG به خارج از ساحل خلیج آمریکا بود.

آمریکا صادرات LNG را در سال 2016 با راه اندازی اولین پایانه صادرات در (Sabine Pass) در لوئیزیانا آغاز کرد. از 2016 تاکنون، تاسیسات این منطقه بیش از 2000 محموله LNG تولید کرده‌اند. این تاسیسات ظرفیت پردازش بیش از 4.7 میلیارد مکعب در روز گاز طبیعی به LNG را دارند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود: “با آنلاین شدن سابین پاس، دیگر پایانه‌های صادراتی در لوئیزیانا و تگزاس شروع به صادرات LNG کردند که باعث رشد بیشتر تقاضای گاز طبیعی شد.

باتوجه به چشم انداز کوتاه مدت انرژی ، انتظار می‌رود صادرات LNG ایالات متحده از 10.59 میلیارد مکعب در روز در سال گذشته ، در سال جاری و سال آینده به‌ترتیب تا 12.07 و 12.73 میلیارد مکعب در روز افزایش یابد.

افزایش تولید برق از گاز طبیعی دومین عامل مهم در رشد تقاضای گاز در این دهه تا سال 2022 بوده است. به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، گاز جایگزین سوخت در بسیاری از نیروگاه‌های زغال سنگ شده و به‌ دلیل افزایش تقاضا برای داشتن هوای پاک، از آن بیشتر در تولید برق استفاده شد.

تقاضای گاز در غرب میانه امریکا بین سال‌های 2012 تا 2022 به میزان 35 درصد افزایش یافت زیرا مصرف گاز در بخش انرژی الکتریکی بیش از دو برابر شد. براساس برآوردهای EIA ،تقاضای گاز طبیعی در شمال شرق آمریکا در دهه گذشته به دنبال افزایش تولید برق از گاز تا 36 درصد افزایش یافته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *