نفت ونزوئلا به اروپا رسید

,
نفت ونزوئلا به اروپا رسید

به گزارش بازار نفت و گاز، نفتکش افرامکس با پرچم یونان که در ماه‌جاری میلادی وارد آب‌های ونزوئلا شده‌ بود، ۳۱۵‌ هزار بشکه نفت‌ خام بوسکان و ۳۴۰‌ هزار بشکه نفت‌خام رقیق‌شده این کشور را برای شرکت انی ایتالیا بارگیری کرده‌ است.

یک محموله حاوی ۶۵۵‌ هزار بشکه نفت‌ خام سنگین ونزوئلا متعلق به یک واحد از شرکت انی ایتالیا در روز جمعه، یکی از بنادر تحت‌ مدیریت شرکت نفت دولتی ونزوئلا را ترک کرد. این اولین صادرات نفت ونزوئلا به اروپا پس‌‌‌‌‌‌‌ از یک وقفه سه‌ ماهه است.

 این شرکت ایتالیایی به‌‌‌‌‌‌‌ همراه شرکت رپسول اسپانیا در سال‌ گذشته میلادی مجوز صادرات نفت ونزوئلا به اروپا را از آمریکا دریافت کردند. این محموله‌‌‌‌‌‌‌های نفتی در ازای بدهی ونزوئلا به این کشورها و به‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کاهش تحریم‌های آمریکا علیه صنعت نفت ونزوئلا دریافت می‌شوند.

این مجوزها گاهی در سال‌ گذشته میلادی صادر می‌شد، اما از ابتدای سال‌ جاری میلادی بیشتر صادرات نفت ونزوئلا در بحبوحه اقدامات رئیس جدید شرکت نفت دولتی این کشور در بررسی مفاد قراردادها متوقف‌ شده‌‌‌‌‌‌‌ است.

نفتکش افرامکس با پرچم یونان که در ماه‌ جاری میلادی وارد آب‌های ونزوئلا شده‌بود، ۳۱۵‌ هزار بشکه نفت‌ خام بوسکان و ۳۴۰‌ هزار بشکه نفت‌ خام رقیق شده این کشور را بارگیری کرده‌ است.

اسناد شرکت نفت دولتی ونزوئلا و همچنین اطلاعات موسسه ریفینیتیو ایکون نشان می‌دهند؛ مقصد این نفتکش پالایشگاه کارتاخنا متعلق به شرکت رپسول اسپانیاست. این پالایشگاه در گذشته نفت سنگین ونزوئلا را فرآوری می‌کرد.

منبع: دنیای اقتصاد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *