انواع صادرات

آموزش انواع  صادرات، با بازار نفت و گاز همراه باشید:

اکثر شرکت ها فعالیت در زمینه ی تجارت بین الملل را با واردات یا صادرات آغاز می کنند. صادرات یعنی ارسال کالا به خارج از کشور به قصد فروش آنها در کشوری دیگر. واردات یعنی آوردن کالا از کشوری دیگر به قصد فروش در داخل کشور

هر دوی این روش ها نیازمند حداقل سرمایه گذاری است و اساسا ریسک بالایی ندارد آنها برای افراد و شرکت ها این امکان را فراهم می آورند تا برخلاف راه اندازی فروشگاه در خارج از کشور، بدون نیاز به منابع مالی هنگفت وارد تجارت بین الملل شوند.

انواع صادرات

صادرات دو روش اصلی دارد :

  • صادرات مستقیم: فعالیت تجاری است که بین صادر کننده و یک واردکننده و بدون دخالت شخص ثالث انجام می شود. این روش برای کسب و کارهایی مناسب است که دایرند و به دنبال راه هایی برای توسعه فعالیتهایشان هستند.
  • صادرات غیرمستقیم: از صادرات مستقیم آسان تر است. این روش شامل صادرات کالا از طریق چندین واسطه در کشور سازنده است. صادرات غیرمستقیم به تخصص و هزینه ی بسیار، نیاز ندارد و بیشتر شرکت های تازه وارد در عرصه ی صادرات از این روش استفاده می کنند.

انواع صادرات غیر مستقیم

صادرات غیر مستقیم ممکن است شامل استفاده از یک شرکت مدیریت صادرات با چیزی به نام صادرات اتکایی باشد

صادرات اختصاصی: شرکت های مدیریت صادرات

شرکت مدیریت صادرات، شرکتی خصوصی است که در یک کشور تاسیس می شود و به عنوان بخش صادرات چندین تولید کننده فعالیت دارد. این شرکت ها به نمایندگی از مشتریانشان به سفارش گیری و انجام معاملات صادراتی اقدام می کنند. شرکت های مدیریت صادرات معمولا مالكيت كالا را در اختیار می گیرند و همه ی ریسک های مرتبط با تجارت در سراسر کشورها را می پذیرند. تا زمانی که در امر صادرات تازه کار محسوب می شوید یا توزیع کننده یا کارگزاری در خارج از کشور ندارید، بهره گیری از یک شرکت مدیریت صادرات مفید خواهد بود.

کارآفرینانی که به تولید علاقه ندارند، می توانند با تأسیس یک شرکت مدیریت صادرات، وارد عرصه ی صادرات شوند. شرکت مدیریت صادرات معمولا به شکل تخصصی، در گروهی از محصولات فعالیت می کند. اگر شبکه ی ارتباطات فردی در خارج از کشور با اطلاعاتی کلی از تولید دارید و به آغاز تجارت صادرات علاقه مند هستید، به تولید کنندگانی که بخش صادرات فعال ندارند، مراجعه کرده و خدمات خود را معرفی کنید.

صادرات اتکایی: صادرات کالایتان را به یک تولید کننده ی دیگر بسپارید

صادرات اتکایی، عملیات توزیع کالا در خارج از کشور است؛ به این ترتیب محصولات شما و تولید کننده ای دیگر با هم فروخته می شود. شرکت هایی که محصولاتشان مرتبط یا مکمل است، ولی رقیب یکدیگر نیستند، از این روش برای عرضه ی تولیداتشان استفاده می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *