بازار نفتا و سوخت جت

بازار نفتا و سوخت جت

بازار نفتا و سوخت جت

به گزارش بازار نفت گاز پتروشیمی  در دهه اول سپتامبر بازار نفت در اسیا یک جهش داشت که بیشتر به دلیل گرم بودن بازار سوآپ و امکان پذیر بودن سواپ نفتای ژاپن بوده است. مصرف‌کنندگان نهایی نفت آی آسیا انتظار دارند که هم اکنون و تا پایان ماه سپتامبر خریدهای خود را برای نیمه دوم اکتبر انجام دهند زیرا میزان مورد تقاضای نفتا برای نیمه اول اکتبر، در نیمه اول سپتامبر خریداری گردید و اکنون تقاضاها برای نیمه دوم اکتبر و بعضاً برای ماه نوامبر است.

در کره جنوبی شرکت South Korea’s Hanwha Total به دنبال تامین نیاز نفت های خود برای تحویل در نیمه دوم ماه اکتبر است.

شرکت Mitsui Chemicals ژاپن نیز به دنبال خرید نفتا با حداقل ۷۵ درصد پارافین برای تحویل در نیمه دوم ماه اکتبر می باشد. روند نفت تا همچنان صعودی است و مسیر خوبی را دنبال می کنند و بخصوص وقتی که موضوع نفت با موضوع اتیلن در اقتصاد نفتی و در پالایشگاه های استیم کراکر مطرح می گردد سود حاصله دو چندان است و اغلب تولیدکنندگان از موضوع تولید اتیلن از نفتا برای سودآوری بیشتر استفاده می‌کنند.

بسیاری از کشورهای اروپایی در جستجوی خرید  نفتا هستند و بعضاً بازار نفتا از بازار بنزین گرمتر می شود زیرا فراورده هایی را که می توان

از طریق خرید نفتا تامین نمود سود بیشتری دارند و شاهد هستیم که تقریباً در تمام هفته‌های گذشته مشتریان نفتا زیاد بوده و تقاضا برای خرید نفتادر اروپا وآسیا همیشه در بازار زیاد است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *