نفت روسیه فروخته می‌شود

,
 نفت روسیه

 نفت روسیه فروخته می‌شود به گزارش بازار نفت و گاز ایران ، اعمال سقف قیمت نفت برای روسیه کارآیی ندارد و ۹۰ درصد نفت روسیه فروخته می‌شود.

 

سقف قیمت برای نفت روسیه

رویترز با اشاره به ناوگان و خدمات بیمه‌ای روسیه به نقل از یک مقام خزانه داری آمریکا نوشت: ۸۰ تا ۹۰ درصد نفت روسیه می تواند خارج از سازوکار قیمتی فروخته شود.
اعمال سقف قیمت نفت برای روسیه کارآیی ندارد/ ۹۰ درصد نفت روسیه فروخته می‌شود
به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، رویترز طی گزارشی نوشت، پس از اعمال سازوکار سقف قیمتی برای نفت روسیه که قرار است از ۵ دسامبر اجرایی شود، مسکو همچنان توانایی ارسال بیشتر محموله های نفتی به مشتریانش را خواهد داشت.
به نوشته این خبرگزاری انگلیسی، روسیه برای ادامه تجارت نفت به نفتکش ها و خدمات کافی کشورهای آسیایی دسترسی دارد.
گروه ۷ متشکل از آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلیس و ژاپن، ماه گذشته توافق کردند تا یک سقف قیمتی بر نفت صادراتی روسیه به منظور کاهش درآمدهای این کشور از بخش انرژی اعمال کنند. این سقف قیمتی هنوز تعیین نشده است. و گفته شده شرکت های بانکداری، بیمه و کشتیرانی نیز از ارائه خدمات به شرکت های روسی که نفت را با قیمتی بالاتر از قیمت تعیین شده بفروشند، منع خواهند شد.
همچنین پنجم دسامبر آخرین مهلت اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات محموله های دریایی روسیه است.
با این حال، به گفته یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا، ۸۰ تا ۹۰ درصد نفت روسیه می تواند خارج از سازوکار قیمتی فروخته شود.
این مقام آمریکایی افزود، برخی از کشتی ها در حال تغییر کشور مبدا هستند و نهادهای تجاری برای فرار از سقف قیمتی از گروه ۷ خارج شده اند.
اولیوا آندرو، عضو غول تجاری ترافیگورا به رویترز گفت: «ناوگان در سایه (نفتکش هایی که پنهانی محموله های نفتی را حمل می کنند) به اندازه کافی وجود دارد تا جریان نفت روسیه پس از ۵ دسامبر ادامه یابد.»
وی افزود: «تعداد زیادی از این کشتی های در سایه، قادر هستند تا خود را بیمه کنند و یا توسط شرکت پی اند آی (بیمه حفاظت و غرامت) روسیه بیمه شوند.»
رویترز به نقل از نمایندگان بخش صنعت نوشت، روسیه علاوه بر نفتکش های خود می تواند نفتکش های چین و هند را نیز به کار گیرد و تاجران نفتی و شرکت های بیمه ای نیز از غرب آسیا و آسیا برای همکاری خواهند آمد.بر اساس آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، روسیه سومین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان است. گفته می شود، سقف قیمتی ۶۰ دلار در هر بشکه تعیین خواهد شد، درحالی که قیمت کنونی نفت روسیه ۹۰ دلار در هر بشکه است.
روسیه اعلام کرده است به کشورهایی که این سقف قیمتی را اعمال کنند، نفت نمی فروشد.

 

برای اطلاع از روسیه و چین آخرین امید گاز ایران کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *