قیمت نفتا (بنزین سنگین) اروپا

قیمت نفتا (بنزین سنگین) اروپا

قیمت نفتا (بنزین سنگین) اروپا مطابق با شرایط مبادلات روز جمعه افزایش یافت و با این تغییر قیمت فعالیت های تجاری در این ماه به پایان رسید. محموله های نفتای اروپای شمال غربی 691.75 دلار در تن ارزیابی شدند که این رقم افزایش 1.50 دلار در تن در راستای افزایش قرارداد سوآپ ماه آگوست را نشان می دهد. این ارزیابی حق بیمه نفتا را برای قرارداد ماه گذشته Ice Brent از 2.02 دلار در بشکه در روز به 1.41 دلار در در هر بشکه کاهش داد.

از طرفی سطح پالایش از ۱۴ جولای تا انتهای هفته گذشته به پایین‌ترین میزان خود رسیده بود که این موضوع منعکس‌کننده افزایش عرضه در شمال غرب اروپا بود. فعالان بازار انرژی اعتقاد دارند که در حال حاضر تقاضای کمی از سوی خریداران اروپایی وجود دارد، چرا که آن ها می دانند نیاز منطقه به طور مداوم به خوبی تامین می شود.

در شرایط فعلی میزان انتقال نفتا از USGC به اروپا در بالاترین حد خود از سال 2017 قرار دارد و در حال حاضر حدود 450000 تن در ماه جولای واردات انجام می شود. آمار منتشر شده نشان می دهد که واردات برنامه ریزی شده برای ماه آگوست، در حال حاضر بسیار بالاتر از متوسط ​​سالانه که در حدود 340000 تن است، رسیده است.

همچنین گزارش ها حاکی از رزرو نواتک برای حمل 90،000 تن نفتا، از اوست – لوگا به شمال غربی توسط نفتکش LR2 Dong – A – Thetis در روز جمعه است. طبق داده های منتشر شده توسط Vortexa، این رزرو تنها دومین مورد از این نوع سفارشات در چهار سال گذشته است. پنجره معاملاتی بعد از ظهر در طول هفته فعال بود، اما روز جمعه کاملا خالی بود و هیچ معامله ای منعقد نشده و هیچ پیشنهادی نیز ارائه نشده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *